30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Konstancinie-Jeziornie uzbierała 124 925,65 złotych! Kweście towarzyszyły liczne atrakcje, a wśród nich m.in. koncerty, spotkania z aktorami, pokazy, wystawy, warsztaty i bieg rodzinny. Finał zwieńczył widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

Mimo trudnych warunków pogodowych, dzielni wolontariusze zbierali datki na terenie Konstancina-Jeziorny.
Dziękujemy za Waszą pomoc i wytrwałość.

W tej Orkiestrze grało bardzo wiele serc. Dziękujemy, że byliście z nami! Serdeczne podziękowania dla wszystkich Darczyńców, Wolontariuszy, Artystów, Animatorów oraz Gości. Gratulacje dla Sztab WOŚP Konstancin-Jeziorna! Dziękujemy OSP KSRG Kawęczynek, Harcerzom z Uroczyska Konstancin oraz funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej.

Za transmisję online dziękujemy Jackowi i Krzysztofowi Krajewskim z Puls Konstancina.

Do zobaczenia na przyszłorocznym finale.

30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku.

W tym roku gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki

i leczenia wzroku u dzieci.

PROGRAM 30. FINAŁU WOŚP W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

 

KONSTANCIŃSKI DOM KULTURY GRYF, ul. Sobieskiego 13

11.00 – 13.30 Warsztaty plastyczne dla dzieci

Liczba miejsc ograniczona, zapisy mail: biuro@hugonowka.pl

14.00 – 15.30 Warsztaty kaligrafii

Liczba miejsc ograniczona, zapisy mail: biuro@hugonowka.pl

16.00 – 19.00 Turniej brydża

 

KONSTANCIŃSKI DOM KULTURY HUGONÓWKA, ul. Mostowa 15

15.00 – 20.00 KONCERT

mlodyBojan

Ewelina Krupa i Marek Krupa Krupiszon oraz Dj Adee Adrian Śliwiński

Ewelina Krupa, emanująca mnóstwem pozytywnej energii, obdarzona niecodziennym talentem skrzypaczka. Zagra z nią tata Marek Krupa “Krupiszon”, charyzmatyczny saksofonista, człowiek naładowany mnóstwem pozytywnej energii , muzyk sesyjny, jazzowy, klubowy i teatralny. Na scenie nie mają sobie równych, jak nikt grają na emocjach, szał, kurtuazja, iskry rozpalające zmysły. Ta muzyka sięga najgłębszych zakątków naszej duszy.

Konstanciński Chór Kameralny (ODWOŁANY)

Zespół jest czterogłosowym chórem mieszanym pod dyrekcją Piotra Stawarskiego. Chór ma w swoim repertuarze zarówno utwory rozrywkowe, ludowe jak i pieśni patriotyczne, sakralne oraz kolędy.

Fundacja Partytura 

pokaz tanga argentyńskiego

BCA Flash teatr improwizacji

Improwizatorzy, którzy sceny się nie boją. Słuchają, obserwują i od razu reagują na zachcianki publiczności. Oni zagrają to co Wy będziecie chcieli zobaczyć. Nie będzie scenariusza, nastawcie się na spontaniczność.

Chaszcze i Gąszcze (online)

Harcerze z Uroczyska Konstancin

Patrycja Modlińska i Robert Osam-Gyaabin

Patrycja Modlińska jest wokalistką uniwersalną z wdziękiem porusza się na pograniczu jazzu, popu i rocka, zdobywając uznanie publiczności swoimi oryginalnymi interpretacjami. Będzie jej akompaniował Robert Osam – pianista, wokalista, aranżer, skrzypek, gitarzysta, kompozytor, nauczyciel i producent muzyczny znany, m.in. z programu TVP1 “Jaka to melodia?“.

Chris Schittulli

Francuski wokalista o włoskich korzeniach, który ma niepowtarzalną, sceniczną charyzmę oraz wyjątkowy głos.

Hamski Bruk (ODWOŁANY)

Hip-hop na najwyższym poziomie w wykonaniu konstancińskiego składu.

Goście specjalni: aktorzy Magdalena Stużyńska-Brauer, Tadeusz Chudecki, Michał Tomala

 

20.00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Pokaz tańca z ogniem

 

DODATKOWE ATRAKCJE

Pokazy strażackie (plener przy Hugonówce, godz. 12.00 – 19.30)

Salon fryzjerski My jesteśmy inni (godz. 15.00 – 19.30)

Badania wzroku MyOptic Konstancin (gabinet przy ul. Pułaskiego 2, godz. 9.00 – 16.00)

Pokaz magika dla dzieci (Hugonówka, scena, godz. 19.05)

Fundacja Ewdomed – pomiar ciśnienia i poziomu cukru (Hugonówka, godz. 16.00 – 18.00)

Pokaz graffiti (plener przy Hugonówce godz. 16.00 – 18.00)

Lekcja tanga argentyńskiego – Fundacja Partytura (Hugonówka, scena, godz. 16.50)

fotobudka, foodtruck

Wystawa samochodów i motocykli oraz przejażdżki repliką zabytkowego daimlera (CH Stara Papiernia 10.00 – 14.00)

Bieg rodzinny (14.00 Park Zdrojowy)

 

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

W tym roku przewidzieliśmy moc atrakcji. Będą koncerty, spotkania, warsztaty, licytacje. Będzie orkiestrowy bieg, a już wystartowały licytacje! Nie zabraknie ciekawych pokazów oraz wspaniałego finału – Światełka do Nieba. Szczegółowy program już wkrótce.

 

Dołączcie do nas – grajmy razem! (link do wydarzenia)

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status