Aktywny senior w cyfrowym świecie

Internet daje wiele możliwości. Niestety niesie za sobą również zagrożenia. Czyhają one na użytkowników w różnym wieku. Seniorom w cyfrowym świecie pomaga odnaleźć się Fundacja Nika, która zaprasza osoby w wieku 55+ na bezpłatne konsultacje z obsługi smartfona i komputera.

Współczesny, nowoczesny świat nie obejdzie się bez najnowszych technologii, z których znakomita większość działa lub przynajmniej związana jest ze światem cyfrowym. Daje to ogromne możliwości, a zarazem stwarza wiele niebezpieczeństw czyhających zwłaszcza na osoby mniej biegłe w obsłudze połączonych z internetem komputerów, tabletów czy smartfonów.

Indywidualne konsultacje

Fundacja Nika zaprasza mieszkańców Konstancina-Jeziorny w wieku 55+ na bezpłatne zajęcia, które pomogą seniorom odnaleźć się w cyfrowym świecie. Prowadzący, w ramach indywidualnych konsultacji, chętnie wytłumaczą swoim „dojrzałym uczniom”, jak efektywnie korzystać ze smartfona oraz w jaki sposób okiełznać komputer, aby lepiej wykorzystać jego możliwości. Do tego przeprowadzą przez tajniki bankowości internetowej oraz pomogą założyć Internetowe Konto Pacjenta. Konsultacje startują już 14 lipca i potrwają do 30 listopada 2022 r. Będą prowadzone w czwartki.

Wykłady o bezpieczeństwie

Poza indywidualnymi zajęciami, na seniorów czekają także wykłady na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy dowiedzą się na nich, jak i dlaczego przestępcy polują w internecie, jak ich rozpoznać i przede wszystkim, jak nie paść ich ofiarą. Zaplanowano dwa terminy spotkań – 24 sierpnia w godz. 10.30–12.00 oraz 28 września w godz. 10.30–12.00.

Obowiązują zapisy

Na zajęcia oraz wykłady trzeba się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc pod nr tel. 720 997 026 lub wysyłając maila na adres: fundacja@nika.org.pl. Wszystkie spotkania będą się odbywały w willi Gryf – filii Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 13. (Uwaga! Zajęcia są dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Chęć skorzystania z pętli indukcyjnej lub tłumaczenia migowego należy zgłosić podczas zapisów).

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status