„Dalida – pieśń miłości” – recital Justyny Bacz
Z okazji 90. rocznicy urodzin ikony piosenki francuskiej – Dalidy,
Klub Miłośników Kultury Francuskiej przy Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka
zaprasza na
recital Justyny Bacz „Dalida – pieśń miłości”.
Program koncertu to opowieść o życiu Dalidy, którą tworzą najpiękniejsze i najważniejsze utwory z repertuaru Gwiazdy, które Justyna Bacz śpiewa w kilku językach: francuskim, polskim – w własnych tłumaczeniach, włoskim, hiszpańskim i arabskim. To piosenki o miłości – pragnieniu, spełnieniu, rozstaniu… Usłyszymy słynne przeboje takie jak „Gigi l’ Amoroso”, „Paroles, paroles” czy „Besame mucho”. Całość utrzymana w konwencji spektaklu muzycznego, w który wpleciony został poetycki komentarz odnoszący się do życia Dalidy.
==========
Iolanda Cristina Gigliotti – Dalida – ikona piosenki francuskiej, z pochodzenia Włoszka, urodziła się w Kairze w 17.01.1933 r. Być może owo przenikanie się różnych kultur w których wyrosła, sprawiło, że stała się ambasadorką wielokulturowości. Śpiewała w wielu językach niosąc przesłanie miłości. Jej kariera zapoczątkowana w Egipcie rozwinęła się we Francji, gdzie przyjechała w wieku lat 21, wkrótce przerodziła się w wielki światowy sukces. Dalida nagrała ok.2000 piosenek, zdobyła 70 złotych płyt i wiele liczących się nagród.
W zawodowym życiu czuła się absolutnie spełniona, w życiu osobistym wciąż poszukiwała szczęścia i prawdziwej miłości. Nie mogąc udźwignąć ciężaru samotności 3 maja1987 roku zdecydowała o swoim losie…
Autorką koncepcji i wykonawczynią koncertu jest Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek. Ciepły, zmysłowy głos Artystki, ogromna klasa i wrażliwość muzyczna, a także nawiązujące do oryginalnych wersji, wysublimowane, nowe aranżacje nadają koncertowi niepowtarzalny klimat i brzmienie.
Aranżacje i fortepian – Mariusz Dubrawski
Saksofony i flet – Wiesław Wysocki
Zapraszamy do świata niezapomnianych piosenek Dalidy!
Czwartek, 26 stycznia, godz. 18:30,
Sala Widowiskowa KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.
Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK oraz online na stronie hugonowka.pl
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status