Edukacja Młode Horyzonty

Od października w Konstancińskim Domu Kultury rusza kolejny sezon projekcji filmowych w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Będą mogli z nich korzystać uczniowie przedszkoli i szkół z gminy Konstancin-Jeziorna. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu seansom filmowym dla klas 1-3, w nowym sezonie zaplanowaliśmy dwa seanse w rożnych godzinach ( 9:00 i 11:30). W nowym sezonie seanse filmowe będą realizowane w czwartki i piątki.  Mamy nadzieje, że każdy z nauczycieli znajdzie dogodna godzinę dla siebie.

 

Zapisy trwają od 23 maja do 4 października 2024. Bilety dla uczniów na seanse w nowym cyklu będą w cenie 15 zł/ szt.

 

Edukacja Młode Horyzonty

to kompleksowy, ogólnopolski program edukacji kulturalnej dla szkół i przedszkoli, zgodny z podstawą programową i polityką oświatową.

Program:
– prezentuje wartościowe filmy pogrupowane w cykle tematyczne dopasowane do poszczególnych grup wiekowych,
– kształtuje artystyczne i kulturowe kompetencje dzieci i młodzieży, pogłębia odbiór filmu i aktywizuje uczniów dzięki poprzedzającym seanse prelekcjom i dyskusjom, a opiekunom pozwala kontynuować pracę w oparciu o film poprzez materiały dydaktyczne (m.in. scenariusze lekcji, analizy psychologiczne, warsztaty i prezentacje multimedialne),
– doskonali kompetencje społeczne, wspomaga rozwój kompetencji miękkich (komunikowanie się z innymi, definiowanie potrzeb, współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów, twórcze myślenie), pobudza ciekawość świata i zainteresowania ucznia,

Zapisując się proszę wybrać Konstanciński Dom Kultury. Zapisy do programu – Zgłoszenie (nhef.pl)

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status