Kino Festiwalowe pod chmurką
W wakacje wraca Kino Festiwalowe. Tym razem doskonałe filmy będzie można obejrzeć w plenerze. W lipcu w kinie pod chmurką na polanie przy Hugonowce (obok rzeźby wilków) wyświetlimy dwa filmy:

C’mon C’mon, reż. Mike Mills (2021 r.), 108 min.

Amerykański komediodramat

Opis: Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

12 lipca 2024 r., godz. 21.30

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 – POLANA PRZY HUGONÓWCE (niedaleko rzeźb wilków)

wstęp wolny

 

A oni dalej grzeszą, dobry boże, reż. Philippe de Chauveron (2021 r.), 98 min.

francuska komedia

Opis: 40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

19 lipca 2024 r., godz. 21.30

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 – POLANA PRZY HUGONÓWCE (niedaleko rzeźb wilków)

Wstęp wolny

 

Repertuar Kina Festiwalowego pod chmurką na sierpień

Wszystkie pokazy starują o godz. 21.00.

2 sierpnia – „Miłość bez ostrzeżenia” (2023), reż. R. Miller

9 sierpnia – „Wszyscy wiedzą” (2018), reż. A. Farhadi

23 sierpnia – „Włoskie wakacje” (2020), reż. J. D’Arcy

30 sierpnia – pokaz filmów krótkometrażowych

Studio Munka

  • „Wróbel” (2022), reż. M. Janos Krawczyk
  •  „Wolna krowa” (2023), reż. M. Głuszczak

Zwycięzca ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół

  • „Ciepło” (2023), reż. K. Fortuniak

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status