Konstancinianki wszech czasów

Mamy przyjemność pochwalić się zdobytą dotacją. Nasz projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł z programu Patriotyzm jutra prowadzonego przez Muzeum Historii Polski.

Grantem doceniony został projekt „Konstancinianki wszech czasów”.  Przywołamy w nim życiorysy kobiet, które mieszkały w Konstancinie-Jeziornie i tworzyły historię naszego miasta. Odważnie wychodziły poza tradycyjne role jak Zofia Müllerówna – pierwsza kobieta sołtys w II RP albo Jadwiga Jędrzejowska – pierwsza polska finalistka Wimbledonu. Przed 1918 r. angażowały się w życie społeczno-polityczne, podejmowały się „męskich zadań” jak budowa pensjonatu. Na przestrzeni lat w Konstancinie żyły i pracowały kobiety, które wykazały się determinacją w osiąganiu celów. Były szanowane, wpływały na otaczający je świat.

Ich niezwykłe historie przypomnimy m.in. serią plenerowych warsztatów, żywej bibliotece kobiecych postaci, a punktem kulminacyjnym będzie spektakl plenerowy, którego bohaterkami będą Konstancinianki z różnych epok, które zjednoczy kryminalna zagadka.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status