Lato, lato… z Hugonówką

Lato, lato.. z Hugonówką

5-30 sierpnia 2024

 

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza do Hugonówki na wakacyjne warsztaty dla dzieci w wieku 6-11 lat.

Co planujemy robić?

– rozwijać wrażliwość artystyczną

– uważność na przyrodę

– ćwiczyć umysł

– spędzać czas na świeżym powietrzu

 

Uczestnicy będą się mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy przyrody, poznając naszą lokalną faunę i florę. Podczas wypraw w nieznane zakamarki okolic Hugonówki, stworzą zielniki i dzieła sztuki inspirowane naturą. Na warsztatach szachowych poprawią pamięć, zdolność koncentracji i logicznego myślenia. Warsztaty artystyczne pobudzą ich kreatywność i wyobraźnię, a także poprawią sprawność manualną.

Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek, środę i piątek sierpnia w godzinach 10.00-13.30.

Koszt: 100 zł/tydzień lub 40 zł/dzień (w miarę dostępności miejsc na pojedyncze dni).

Zapisy od 26 czerwca do 12 lipca na poszczególne tygodnie, od 17 lipca na pojedyncze dni w miarę dostępności miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy wyłącznie telefonicznie pod numerem 515 139 191 (wt.-pt. 12.00-18.00).

Lato, lato… z Hugonówką – Regulamin 2024

5-9 sierpnia: Tydzień artystów

Nie/szablonowe ubrania – na przyniesionych przez uczestników ubraniach będziemy odbijać przez szablon kolorowe wzory. Ubrania nabiorą indywidualnego charakteru, dostaną nowe życie i posłużą dłużej właścicielom. Prosimy o przyniesienie ubrań (koszulek, bluzek itp.) w jasnych kolorach.

Wełniana przypinka – techniką filcowania na sucho wykonamy kolorowe zwierzaki, które staną się ozdobą plecaka lub broszką.

Szachy ­- wspólna nauka i doskonalenie umiejętności szachowych

Warsztaty artystyczne i wycinankarskie.

 

12-16 sierpnia: Tydzień odkrywców

Notatnik podróżnika – warsztaty introligatorskie, z których uczestnicy wyjdą z własnym zeszytem spinanym gumką. Nauczymy się jak zszywać kartki i połączyć je z okładką.

Na tropie przyrody – warsztaty, w czasie których uczestnicy, wyposażeni w lupy i klucze do oznaczania organizmów tropić będą przyrodę. Zaglądać będziemy pod kamienie i do głębszych warstw chrustu, by obserwować pracę prosionków, dżdżownic i innych organizmów glebowych. Poznamy gatunki i zwyczaje owadów zapylających, po to, by przygotować dla nich kryjówki i stołówkę. Wszystkie nasze przyrodnicze odkrycia mapować będziemy na lokalnej mapie inwentaryzacji przyrodniczych.

Warsztaty będą okazją do swobodnej zabawy na świeżym powietrzu i aktywnego poznawania

przyrody.

 

Szachy – wspólna nauka i doskonalenie umiejętności szachowych

Warsztaty artystyczne i wycinankarskie.

 

19-23 sierpnia: Tydzień przyrodników

Zielnik – Jak odróżnić liść jasnoty od liścia pokrzywy? Liście której rośliny pachną cytryną? Czy kwiaty koniczyny są jadalne? Podczas warsztatów poznamy rośliny i nadamy im nazwy. Będziemy działać niczym odkrywcy, przyglądając się charakterystycznym elementom roślin: korzeniom, liściom, kwiatom, owocom, nasionom. Przy pomocy klucza nauczymy się rozpoznawać rośliny charakterystyczne dla naszego regionu oraz stworzymy z nich zielniki. Warsztaty terenowe.

 

Plener malarski – praca przy sztaludze, która pozwoli dzieciom poczuć się prawdziwymi artystami. Dzięki temu stworzą swoje wspaniałe dzieło sztuki.

 

Szachy – wspólna nauka i doskonalenie umiejętności szachowych.

Warsztaty artystyczne i wycinankarskie.

 

 

26-30 sierpnia: Tydzień myślicieli

Triumf nasion – warsztaty terenowe, podczas których zgłębimy fascynujący świat nasion. Poznamy ich kolory, rozmiary i kształty oraz dowiemy się, co się w nich kryje i dlaczego? Jaką rolę pełnią nasiona w kontekście różnorodności gatunków roślin? Podczas warsztatów przyjrzymy się z bliska różnym nasionom, nazwiemy je i zastanowimy się co należy zrobić, by z nasion wyrosły rośliny. Wspólnie będziemy zbierać okoliczne nasiona roślin i przyglądać się im. Podczas warsztatów będziemy robić kule nasienne z nasion roślin rodzimych, by mieć wpływ na zwiększanie różnorodności biologicznej.

 

Land-art – warsztaty terenowe na pograniczu natury i sztuki, podczas których dzieci uruchomią zmysły, wrażliwość i twórczość. Podczas warsztatów przyroda i wszystkie jej elementy (np. kamienie, liście, kwiaty, nasiona, gałęzie, itp.) posłużą jako tło lub jako materiał do tworzenia sztuki. Warsztaty będą również okazją do poznawania wielu gatunków roślin, obserwacji detali ich budowy oraz inspirowania się przyrodą w procesie twórczym.

 

Turniej szachowy lub dla chętnych w tym czasie animacje plastyczno-ruchowe.

 

Warsztaty artystyczne i wycinankarskie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status