Lato z Hugonówką

Plenerowe spektakle i koncerty, potańcówki w altanie oraz zajęcia jogi i letnie wieczory filmowe to propozycje przygotowane na tegoroczne lato przez Konstanciński Dom Kultury. W każdy weekend lata zapraszamy do Hugonówki!

Tegoroczne lato w Konstancinie-Jeziornie zapowiada się niezwykle interesująco. Z różnorodnych propozycji Konstancińskiego Domu Kultury na lipiec i sierpień z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Roztańczona Hugonówka

Latem wracają popularne potańcówki w altanie przy Hugonówce. W piątkowe wieczory lipca i sierpnia o godz. 19 zapraszamy wszystkich miłośników tańca. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ każda potańcówka będzie nawiązywała do innego stylu muzycznego.  Zatańczymy m.in. przy najpiękniejszych polskich melodiach, szlagierach lat 60. i 70., a także przy przebojach muzyki filmowej oraz przy popularnych ludowych utworach. Nie zabraknie gorących latynoskich rytmów salsy, samby, cha-chy czy bachaty. Zabierzemy was także w podróż dookoła świata i zatańczymy w rytm najpopularniejszych włoskich, greckich czy hiszpańskich przebojów. Będą klasyczne dancingi, tanga i walce, szalone rock’n’rollowe imprezy i zabawa w rytmie disco. Zabrzmią najnowsze hity i ponadczasowe przeboje. Krótko mówiąc – muzyka, radość i świetna zabawa! Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Letnie wieczory filmowe

To będą piątki pełne atrakcji! Po emocjach „Roztańczonej Hugonówki” i tematycznych Potańcówkach można będzie złapać oddech w czasie Letnich Wieczorów Filmowych! Już od 5 sierpnia, w każdy piątek zapraszamy na seanse pełne niespodzianek. Czekają na nas chwile pełne wzruszeń, śmiechu i refleksji
Wybraliśmy filmy, które z pewnością zaskoczą, zabiorą w ciekawą podróż i pozwolą zanurzyć się w filmowy świat w komfortowych warunkach naszej Sali Widowiskowej. Seanse 5,12,19,26 sierpnia, godz. 22.00, wstęp wolny. Tytuły filmów podajemy bezpośrednio w kasie Hugonówki lub telefonicznie pod nr tel. (22) 484 20 20.

Teatr ogródkowy przy Mostowej

W lipcu i w sierpniu w każdą sobotę o godz. 16.00 nasza altana zamieni się w „Teatr ogródkowy przy Mostowej”. Nawiązujemy do tradycji teatrów ogródkowych, które były popularne w Warszawie na przełomie XIX i XX wieku. Słynny teatrzyk ogródkowy „Pod Mostem”, jeden z pierwszych w stolicy, występował na świeżym powietrzu nad brzegiem Wisły przy ul. Podwale 13. Do naszego ogródka przy Mostowej do altany nad brzegiem Jeziorki zapraszamy najmłodszych widzów. W każdą sobotę będą odbywały się różnorodne plenerowe spektakle dla dzieci. Wstęp wolny.

Letnie granie w altanie

Natomiast w wakacyjne niedziele sierpnia o godz. 18.00 (UWAGA! w sierpniu zmiana godziny) zapraszamy na kameralne koncerty w ramach cyklu „Letnie Granie w Altanie”. Będziemy gościć różnorodne zespoły. W altanie usłyszymy, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, covery znanych przebojów, jazz w najlepszym wydaniu oraz autorskie kompozycje wspaniałych artystów. Wstęp wolny.

Ćwiczymy z wilkami

W niedzielne przedpołudnia lata o godz. 11.00 zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich spragnionych ruchu i świeżego powietrza. To świetna okazja, by zrobić coś dla ciała oraz ducha. Zajęcia będą odbywać się na polanie przy Hugonówce (przy rzeźbie wilków). Zajęcia skierowane zarówno do doświadczonych, jak i początkujących, bez ograniczeń wiekowych. Potrzebne wygodne ubranie oraz mata do jogi lub ręcznik.

W przypadku złej pogody spektakle i koncerty odbędą się w sali widowiskowej.

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR W KALENDARIUM (KLIKNIJ)

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status