Meritum

Spotkanie z formą rzeźby to jak spotkanie z człowiekiem. Nie tylko tym sportretowanym, ale też z twórcą, który przefiltrowuje przez siebie świat. To spotkanie z wrażliwością, radością tworzenia, ale też czasem z trudem poszukiwania i walki z materią. Artysta jest czuły na otaczający go świat, a twórczość jest nie tylko znakiem czasu, ale też utrwaleniem siebie. To wszystko kryje w sobie forma rzeźby, która zaprasza nas do spotkania… W odniesieniu do sztuk pięknych sięgnąć do meritum znaczy tyle, co dotrzeć do prawdy, dotknąć najważniejszego fundamentu.

W latach 2006-2011 Aleksandra Mazurkiewicz studiowała na Wydziale Rzeźby w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową obroniła z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów pozostała w macierzystej uczelni, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w pracowni medalierstwa. Od 2022 roku jest również zatrudniona na Uniwersytecie w Siedlcach jako wykładowca w Pracowni Sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych. Jej prace prezentowane były w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in.: Belgii, Kanadzie, Bułgarii, Japonii, Hiszpanii, Włoszech oraz wielokrotnie w Wielkiej Brytanii. Mieszka i tworzy w Warszawie.

 

Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15 (GALERIA)
9 czerwca – 21 lipca 2024 r.
8 czerwca, godz. 17.00 – otwarcie wystawy
wstęp wolny
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status