Muzeum Wycinanki zaprasza na zajęcia
W powstającym Muzeum Wycinanki w Mirkowie odbywają się pierwsze, premierowe warsztaty i lekcje muzealne dla uczniów szkół podstawowych!
W trakcie zajęć uczestnicy będą poznawać fascynujący świat wycinanki. Zajęcia prowadzą animatorzy i artyści wycinankarze i mają one charakter interaktywny. To pełna ciekawostek prelekcja połączona z praktycznymi warsztatami. Zapraszamy zainteresowane grupy.
TEMAT 1
„Niezwykły świat ludowych wycinanek”
Skąd się wzięły wycinanki? Co to leluja i kodra? Co inspiruje twórców ludowych? Jak powstają tradycyjne wycinanki? Dowiecie się podczas lekcji muzealnej połączonej z warsztatami plastycznymi.
TEMAT 2
„Spod strzechy na salony”
Jakie są typowe formy i motywy w wycinance? Kiedy i dlaczego profesjonalni projektanci zainteresowali się sztuką ludową? Gdzie we współczesnej sztuce możemy znaleźć inspiracje wycinanką? Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko poznają historię wycinanki, lecz także zaprojektują własny obiekt użytkowy lub artystyczny inspirowany sztuką wycinanki.
Udział w zajęciach jest bezpłatny
Zapisy: biuro@muzeumwycinanki.eu, tel. 500 593 685
Czas zajęć: 90 min.
Miejsce: Muzeum Wycinanki, ul. Anny Walentynowicz 18, Konstancin-Jeziorna
Zajęcia będą prowadzone do 15 grudnia 2022 r., od wtorku do czwartku w godz. 10.00-11.30, 11.45-13.15 i 13.30-15.00.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status