Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Wkrótce w Konstancińskim Domu Kultury ruszają projekcje filmowe w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Będą mogli z nich korzystać uczniowie przedszkoli i szkół z gminy Konstancin-Jeziorna.

Nadal można zapisać się do programu na nadchodzący rok szkolny. Swoją propozycję szczególnie kierujemy do uczniów klas 5,6,7 oraz 8.
Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz do dzielenia się doświadczeniami, rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Uwaga! zapisy trwają do 12 października.

Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową: https://panel.nhef.pl/zgloszenie

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest też zgodny z podstawą programową MEN.

Jak to działa?

Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do KDK na film. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania zarówno podczas zajęć szkolnych jak i przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

Dlaczego warto?

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad  programem ma organizacja Europa Cinemas.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status