ARTUR GOTZ Z ZESPOŁEM

Koncert „Sztandary Niepodległości”

 

„Sztandary Niepodległości”  to poetycki koncert, który łączy nostalgię i zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością. Tytuł programu to piosenka Romana Kołakowskiego z koncertu telewizyjnego, który został zrealizowany w 2018 roku.

 

Artysta zaśpiewa też kompozycje własne do tekstów m.in. Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa „Ziutka” Szczepańskiego i Tadeusza Borowskiego.Usłyszeć będzie można również piosenki z szóstej płyty artysty „Litania piwnic 1944”, która ukazała się z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Będą to m.in. kompozycje Mateusza Pospieszalskiego do fragmentów „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, a także Zygmunta Koniecznego do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Czesława Miłosza. Dodatkowo zaprezentowane zostaną również utwory Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Tadeusza Różewicza oraz znane piosenki („Pałacyk Michla”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”). Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.

wykonawcy:
Artur Gotz – wokal
Dawid Ludkiewicz- klawisze
Wojciech Bylica – perkusja
Michał Nowak – realizacja dźwięku

Artur Gotz jest wokalistą (6 płyt, ponad 750 koncertów w Polsce, a także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, a także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.

 

15 sierpnia, godz. 17.00

Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15 – ALTANA

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status