CASTING. POCZEKALNIA

Przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko… los rzuca kłody pod nogi. Być może dlatego, że ich ideały nie przystają do wartości, jakim hołduje współczesność. Obaj nie są i nie chcą być celebrytami z tabloidów, znanymi tylko z tego, że są znani. Pamiętają o Wyspiańskim czy Szekspirze, o swoich wielkich rolach u tych autorów, ale pamiętają również… swoje zawodowe porażki oraz walkę o tę samą kobietę, którą obaj przegrali. Jednak wciąż mają szansę na sukces, na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy i szansą na uwielbienie tłumów. Przecież właśnie ważny producent znowu chce ich obsadzić w wielkiej roli. Problem polega na tym, że rola jest jedna, a ich jest dwóch. A przecież obaj spełniają wszystkie warunki ludzi sukcesu: – są młodzi (stosunkowo) – mają talent (powiedzmy) – ambicje (podobno) – zamiłowanie do swojego zawodu (zdecydowanie) – mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie (regionalnym) – wielu ludzi ich zna (z widzenia) – są poważani na skalę (niedużą) Jest to polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach. Historia opowiedziana od strony kulis, teatr w teatrze. Coś co widzowie lubią najbardziej – uchylenie rąbka tajemnicy, tego co w życiu aktora jest skrywane i niewidoczne. Wszystko zostało niebywale sprytnie i zabawnie napisane przez Macieja Kowalewskiego. Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora.

Autor: Maciej Kowalewski

Reżyseria: Jakub Wons

Muzyka: Szymon Suchoń

Scenografia: Sebastian Cybulski

Występują:

Andrzej Popiel – Arkadiusz

Sebastian Cybulski – Waldemar

 

Sobota, 3 czerwca, godz. 19.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (ALTANA)

Wstęp wolny, reżim sanitarny

WAŻNE‼️ Na wydarzeniach plenerowych, w sekcji wydzielonej dla publiczności, obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, odstęp, dezynfekcja i zakaz spożywania. Dziękujemy za zrozumienie.

Sebastian Cybulski

Aktor współpracujący z teatrami na terenie całej Polski; w jego dorobku znaleźć można role w klasykach: „Przebudzenie wiosny” F. Wedekinda (Teatr Powszechny im. Z. Hubnera w Warszawie),„Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa gdzie wcielił się w brawurowo zagraną rolę Korowiowa (Teatr Polski w Poznaniu),„Zbrodnia i kara” F. Dostojewskiego (Teatr Powszechny w Radomiu). Nie jest mu obcy dramat współczesny: „Proca” N. Kolady, gdzie gra główną rolę u boku Bartka Opani (Teatr Scena Prezentacje z Warszawy), „Zaklęte Rewiry” H. Worcella (Teatr WARSawy w Warszawie), jak i entuzjastycznie przyjęte przez publiczność komedie: „Berek, czyli Upiór w moherze” M. Szczygielskiego (Teatr Kwadrat w Warszawie), „Jak na wulkanie” R. Hawdon (Teatr Komedia w Warszawie), „Miłość i Polityka” P. Sauville (Teatr Kamienica w Warszawie), „Szalone Nożyczki” P. Pörtner (Teatr Dramatyczny w Białymstoku). Doceniony przez publiczność teatralną; wyróżnienie w plebiscycie publiczności BIAŁY BEZ dla najlepszego poznańskiego aktora sezonu 2009. Szerszej publiczności znany z serialu „Barwy Szczęścia”, z którym był związany i w którym wcielał się w rolę niepokornego prawnika Ksawerego Rybińskiego. Zagrał w filmach „Historia Roja”, „Kanadyjskie sukienki”, „Świat Walerego” czy „Och Karol 2”; w serialach „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw”, „Magda M.”

Andrzej Popiel

Rocznik 1990, z pochodzenia Krakus, ale polubił Warszawę.  Absolwent PSA im. A. Sewruka w Olsztynie. Na co dzień możemy go oglądać w serialu „Korona Królów” gdzie wciela się w jedną z wiodących ról, postać Księcia Świdnickiego Bolka II. Na dużym ekranie debiutował u Wojtka Smarzowskiego w „Wołyniu” grając brata głównej bohaterki. Następnie przyszła pora na „Jestem Mordercą” Maćka Pieprzycy, „Kamerdynera” Filipa Bajona i kilka innych projektów które są w produkcji. W serialach również obecny m.in. „Ojciec Mateusz” „Komisarz Alex” „Barwy Szczęścia” „M jak Miłość” „Klan” „Na Wspólnej”. W teatrze miał okazję pracować z M. Grabowskim „Trans- Atlantyk”, „Sceny z Nowego Świata” B. Semotiuk, „Separatyści” A. Sroka, „Zabawy z Ogniem” A. Majczak, „Nie dorosłem, czyli piosenki taty Kazika” J. Bończyk oraz „Piosenki Pana Tenorka” K. Jaślar. Bierze udział w czytaniach performatywnych, samemu również je organizując. Do tego dochodzą etiudy, filmy krótkometrażowe, widowiska okolicznościowe, lektorka, praca w radiu, a w planach jest zawładnięcie polskim youtubem!

Czas trwania: 117 minut

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status