UWAGA! Z przyczyn niezależnych od Konstancińskiego Domu Kultury spektakl został odwołany.
Spektakl Teatru Po Dwudziestej
SCENARIUSZ na podstawie powieści Marii Ziółkowskiej i tekstu Danuty Orłowskiej – Ewa Kłujszo
REŻYSERIA – Ewa Kłujszo
MUZYKA – Tomasz Kłujszo
OBRAZY – Adam Domurat
Na początku była powieść historyczna Marii Ziółkowskiej, osnuta wokół prawdziwej historii, która wydarzyła się w osiemnastowiecznym Piasecznie. Sztuka zaś narodziła się z okazji 570-lecia Piaseczna i od dziesięcioleci powraca na scenę, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności i to nie tylko piaseczyńskiej. Nic dziwnego: Ciekawe czasy, wciągająca fabuła, do tego świetna gra aktorska aktorów Teatru Po Dwudziestej i znakomita reżyseria.
Teatr Po Dwudziestej działa w Centrum Kultury w Piasecznie od 2014 roku, łączy witalność i sprawność fizyczną młodych aktorów z wiarygodnością starszych, spontaniczność z doświadczeniem, a przy tym emanuje radością tworzenia, ku uciesze widzów. To wszystko sprawia, że rozśpiewana „Czarownica z Piaseczna” to widowisko barwne, zabawne i poruszające.
Reżyserką przedstawienia i autorką scenariusza jest Ewa Kłujszo, aktorka, autorka sztuk teatralnych przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Muzykę skomponował Tomasz Kłujszo, kierownik znanego i lubianego Big Bandu Dla Frajdy.
czas trwania 90 min bez przerwy
29 maja 2026 r., godzina 20.05
Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15
wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie KDK od 27 maja.