Dwukropek Szymborskiej

Ygor Przebindowski & Dominika Ostałowska

Widowisko słowno-muzyczny poświęcone wybitnej polskiej poetce i pisarce Wisławie Szymborskiej, przygotowany w przypadającą w tym roku setną rocznicę jej urodzin. Wisława Szymborska na stałe wpisała się w historię literatury polskiej, co więcej wpisała się w sposób nieoczywisty. Swoimi dokonaniami zajęła na jej karcie miejsce szczególne, odrębne, fascynujące, co zostało docenione na świecie wyróżniając Wisławę Szymborską literacką nagrodą Nobla.

W projekcie „Dwukropek Szymborskiej”, Ygor Przebindowski sięgnął do wyjątkowej twórczości autorki i skomponował muzykę inspirowaną jej poezją. Wiersze z tomu poezji „Dwukropek” stały się punktem wyjścia do tej muzycznej podróży. Podczas koncertu na scenie obok Ygora Przebindowskiego wraz zespołem wystąpi znakomita polska aktorka Dominika Ostałowska, która będzie recytowała poezję Wisławy Szymborskiej.

21 lipca, godz. 19.00

Altana, KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status