Imieniny Konstancji

Doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego. W programie wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli.

Dwudniowym Imieninom patronki miasta będą towarzyszyły, m.in. warsztaty, koncert Agnieszki Hekiert, pokaz filmu Kochanica króla Jeanne du Barry oraz spotkanie historyczne „Przede wszystkim przesyłam Kochanej Mameczce serdeczne życzenia na Imieniny”, czyli z rękopiśmiennych listów Włodzimierza do Konstancji Skórzewskiej.

17 i 18 lutego, godz. 15.00

Wstęp wolny

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

 

PROGRAM IMIENINY KONSTANCJI

17-18 LUTEGO 2024

SOBOTA 17 LUTEGO GODZ. 15.00-21.00

15.00-17.00 WARSZTATY – podróż w świat relaksu

Przygotuj się na pełną kreatywności i zabawy podróż w świat relaksu. Doświadcz magii tworzenia świec razem z nami, gdzie każdy staje się artystą światła. Zapraszamy na fascynujące warsztaty ręcznego tworzenia świec, ucząc technik i sztuki, która kryje się za każdym płomieniem. Wspólnie stworzymy unikalne, spersonalizowane świece. Szeroka paleta kolorów i form do wyboru oraz nauka różnorodnych technik ozdabiania świec.
Czas na chwilę relaksu, kreatywności i….. aromaterapii, która przeniesie Was w świat czystej przyjemności. Stwórz własną unikalną sól do kąpieli w wybranych, ulubionych kolorach, która sprawi, że każda kąpiel stanie się niepowtarzalnym doświadczeniem. Odkryjesz sekrety używania naturalnych składników, aby Twoje kolorowe sole nie tylko pięknie wyglądały, ale również korzystnie wpływały na skórę. Poznasz różnorodność esencji zapachowych, które pozwolą dostosować atmosferę kąpieli do własnych upodobań. Zapraszamy w podróż.

Prowadząca warsztaty Beata Mioduszewska – edukatorka, formulatorka ziołowych kosmetyków, promotorka praktycznego podejścia do ziół. Założycielka marki kosmetycznej IZU_ oraz marki Tłoczenie na życzenie – oleje tłoczone na zimno i produkty olejowe. Słuchaczka kursów zawodowych Zielarz Fitoterapeuta, Terapie Biologiczne oraz Polskie rośliny w medycynie ekstremalnej i w okresie głodu.

 

 

 

SALA MULTIMEDIALNA

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

 

15.00-17.00  WARSZTATY RODZINNE – Imieninowy bukiet dla Konstancji

Zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne. Wspólnie przygotujemy papierowe bukiety imieninowe dla imienniczki naszego miasta. Przyjemna atmosfera pełna kreatywności i inspiracji, to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu. Przyjdź, wykonaj wyjątkową kompozycję i miej wiele satysfakcji oraz radości podczas tworzenia.

Warsztaty poprowadzi Paulina Lipska. Kreatywna dusza. Absolwentka szkoły artystycznej. Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi szkoląc i szlifując ich możliwości artystyczne. Prowadzi liczne warsztaty plastyczne, graficzne, arteterapeutyczne. Ceni sobie minimalistyczne podejście do kreowania własnej sztuki.

SALA PLASTYCZNA

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – dziecko + jeden opiekun

 

17.00-18.30  WYKŁAD HISTORYCZNY Prof. dr. hab. Ryszarda Nowickiego

„Przede wszystkim przesyłam Kochanej Mameczce serdeczne życzenia na Imieniny…”
Listy Włodzimierza hr. Skórzewskiego do Konstancji

Włodzimierz Skórzewski, starszy brat Witolda Skórzewskiego, pod koniec XIX w. wyruszył w podróż dookoła świata. Z odległych zakątków globu przesyłał do matki, Konstancji Skórzewskiej, listy. Informował w nich o swoich przeżyciach, trudach wędrówki, czyhających niebezpieczeństwach, poznanych osobistościach – wśród których byli indyjscy maharadżowie. Zafascynowany odmienną kulturą materialną i duchową Indii nie zapomniał o imieninach Kochanej Mameczki, której przesłał korespondencyjnie okolicznościowe powinszowania. Włodzimierz Skórzewski, jako podróżnik, jest osobą całkowicie nieznaną. Odnalezione rękopiśmienne listy, których fragmenty po raz pierwszy zostaną publicznie zaprezentowane, dostarczają licznych dowodów wyjątkowej miłości syna do Solenizantki.

 

 

SALA WIDOWISKOWA

Wstęp wolny

 

19.00 FILM Kochanica Króla Jeanne du Barry, 2023 r. reżyseria Maiwenn

To zmysłowa superprodukcja o kobiecie, która mimo swojego pochodzenia ośmieliła się złamać zasady epoki, by sięgnąć po miłość i władzę. Ta pełna wizualnego przepychu opowieść o sztuce uwodzenia, skandalu i obfitującej w przeszkody drodze na szczyt wniosła do festiwalu w Cannes energię buntu i powiew wolności. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak wyrywać się z sieci społecznych oczekiwań – i pozostać sobą.

 

 

SALA WIDOWISKOWA

Wstęp wolny

NIEDZIELA 18 LUTEGO GODZ. 15.00 -19.00

15.00-17.00 ZIOŁOWE PRZYJĘCIE – Inspirująca podróż do Natury

„Inspirująca podróż do Natury”, to spotkanie, które wniesie świeżość, doda odwagi, zainspiruje i pozostawi w pamięci piękne wspomnienia… Szelest sukni jak za dawnych lat, dawne, nieco zapomniane rekwizyty z minionej epoki oraz zapach subtelnych perfum podkreślą odświętną, historyczną tradycję. W takim klimacie zapraszamy na pokaz tworzenia luksusowego eliksiru do twarzy, którym zapewne nie pogardziłaby sama Hrabina Konstancja. Nie zabraknie wykwintnego stołu w specjalnej, niepowtarzalnej dekoracji, niespodzianek i drobnych upominków.

Do luksusowego świata ziołowych kosmetyków przeniesie nas prowadząca spotkanie Marzena Wojtkowiak – reporterka, dziennikarka, naturoterapeuta, autorka międzynarodowego projektu „Ziołowe Przyjęcia”, właścicielka manufaktury „Dzikie Ogrody – luksus z natury by M.”. Od wielu lat wspiera oraz inspiruje kobiety na wielu płaszczyznach, popularyzując zdrowy styl życia, dzieląc się wiedzą z zakresu tworzenia luksusowych kosmetyków naturalnych. W minionym roku spełniła swoje marzenie i ustanowiła historyczny rekord Polski w jednoczesnym tworzeniu kosmetyków naturalnych.

 

 

 

 

SALA MULTIMEDIALNA

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

15.00-17.00 WARSZTATY FILCOWANIA NA MOKRO – Filcowe broszki

W niespełna dwie godziny stworzymy unikatowe, jedyne w swoim rodzaju ozdoby w postaci kwiatów-broszek. Można je będzie wykończyć tak, aby powstały z nich broszki lub ozdoby do czapek, rękawiczek, czy innych części garderoby. Podczas warsztatów filcowania na mokro poznają Państwo, znaną od wieków metodę spilśniania wełny, polegającej na obróbce runa owczego z pomocą wody i mydła. Zapraszamy osoby zaczynające swoją przygodę z filcowaniem.

Zajęcia poprowadzi doświadczona, pełna pasji i pozytywnej energii Monika Bień założycielka pracowni plastycznej Nasz Misz Masz. Pani Monika uczy m.in. filcowania metodą na mokro, filcowania igłowego oraz tworzenia rzeźb wykorzystując techniki utwardzania tkanin tzn. powertex.

 

 

 

 

 

SALA PLASTYCZNA

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

17.00 KONCERT JAZZOWY AGNIESZKI HEKIERT

Marek Niedźwiecki powiedział o niej: „Jazz ze znakiem jakości.” Agnieszka Hekiert, to jazzowa profesjonalistka, kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji, a od kilkunastu edycji znakomita trenerka wokalna w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Współpracowała i koncertowała z wieloma wybitnym artystami sceny jazzowej m.in. Bobbym McFerrinem, z Trio Krzysztofa Herdzina (płyta „Night And Day Swing”), Leszkiem Żądło (na scenie austriackiej, niemieckiej, polskiej), czy bułgarskim Trio w Monachium (płyta „European Impressions”). W Hugonówce usłyszymy m.in. utwory z ostatniej płyty Artystki „Soulnation”.
Zapraszamy na jazzową opowieść o nas, o ludziach, o naszych pięknych duszach, o tym, że wszyscy jesteśmy energetycznie połączeni.

SALA WIDOWISKOWA

Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie KDK od 15 lutego od godz. 12.00.

 

DODATKOWO:

Kawiarnia Hugonówka FoodArt Cafe zaprasza na wyjątkowe imieninowe ciastko – Konstantynka.

W weekend konstantynka + kawa w atrakcyjnej cenie.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status