IX Jazz Zdrój Festiwal

Zapraszamy na święto jazzu!

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga.

Festiwal, który od 2013 roku odbywa się latem w konstancińskim Parku Zdrojowym, jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu. Podczas każdej edycji króluje klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska. W tym roku wystąpią najlepsze zespoły jazzu tradycyjnego z całej Polski, m.in. North Pole Jazz Band z Suwałk, Leliwa Jazz Band z Tarnowa, Dixi Company z Poznania oraz ulubieńcy konstancińskiej publiczności – The Warsaw Dixielanders.

PROGRAM FESTIWALU

Niedziela 24 lipca

17.00 DIXIE COMPANY (POZNAŃ)

18.30 THE WARSAW DIXIELANDERS (WARSZAWA)

AMFITEATR, PARK ZDROJOWY

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

 

Niedziela 24 lipca

17.00 DIXIE COMPANY

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od prawie trzech dekad uczestniczy w setkach festiwali i koncertów nie tylko w Polsce, lecz także niemal w całej Europie. Zespół trzykrotnie koncertował również w Stanach Zjednoczonych, gdzie między innymi wystąpił w Toledo, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Santa Monica i na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. Ponadto w sierpniu 2017 roku grupa wystąpiła w legendarnym studio im. Krzysztofa Komedy Polskiego Radia Poznań z okazji 90-lecia rozgłośni i w ramach cyklu „dziewięć koncertów na dziewięć dekad”.  Natomiast w maju 2022 roku Dixie Company zagrali, już po raz drugi w karierze, na największym w Europie dixielandowym festiwalu czyli 50 Internationales Dixieland Festival Dresden. Warto dodać, że jako jedyni reprezentanci Polski spośród 39 formacji z 11 krajów. Dixie Company jest także pomysłodawcą współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. Grupa ma w swoim dorobku sześć płyt, w tym krążki nagrane z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown.

SKŁAD:

Krzysztof Zaremba – puzon

Jakub Marszałek – trąbka, kazoo

Rafał Kubale – klarnet

Mariusz Gajdziel – kontrabas

Wojciech Warszawski – banjo, wokal

Bogdan Ciesielski – piano

Piotr Soroka – perkusja, tarka

 

 

18.30 THE WARSAW DIXIELANDERS

Zespół świetnie znany konstancińskiej publiczności powstał w 2007 roku z inicjatywy nieżyjącego już puzonisty Mariusza Wnuka, który był także jednym z inicjatorów i propagatorów Jazz Zdrój Festiwalu. Grupę stworzyli muzycy wywodzący się ze środowiska jazzowego Klubu „Stodoła” w Warszawie. Chociaż skład zespołu przez lata nieco się zmieniał, The Warsaw Dixielanders niezmiennie prezentują najwyższy poziom, czym zaskarbili sobie sympatię publiczności. Repertuar grupy to znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej w aranżacjach dixielandowych. Zespół nagrał i wydał kilka płyt, m.in. „Dobre standardy”, „Pociąg do jazzu”, „Narodziny bluesa w Warszawie”, oraz „Muzyczny świat Louisa Armstronga”. Ma w swoim dorobku również setki występów na scenach oraz w klubach w całej Polsce. Elegancja, kunszt muzyczny i poczucie humoru gwarantują nie tylko jazz na najwyższym poziomie, lecz także doskonałą zabawę.

 

SKŁAD:

Jerzy „Kusy” Kuszakiewicz – trąbka, wokal

Michał Pijewski – klarnet, pianino, wokal

Dymitr „Dżimek” Markiewicz – puzon

Marek „Słoma” Słomiński – banjo

Robert „Kajak” Kuduk – kontrabas

Jerzy Więckowski – perkusja, lider

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status