Ja Cię kocham, Ty się boisz

W niedzielę, 13 lutego, tuż przed walentynkami zapraszamy do Hugonówki na wyjątkowy wieczór z poezją „Ja Cię kocham, Ty się boisz”. Swoje wiersze zaprezentuje Jacek z serialu „Leśniczówka” czyli Arkadiusz Gołębiowski – aktor teatralny, radiowy i filmowy, pasjonat poezji i podróży, a także autor tomiku poezji „Szukając słowa”.

„Szukając słowa” to poezja dla każdego, bo mówi o uczuciu bliskim każdemu – miłości. Czasem tej zwyczajnej, humorystycznej, z przymrużeniem oka, od czego autor nie stroni, czasem przewrotnej, a czasem całkiem „na serio”, bo potrzeba spełnienia się w uczuciach – do drugiego człowieka, który czasem stoi obok, na wyciągnięcie ręki, a czasem istnieje tylko w sferze marzeń – wpisana jest w życie.

„Szukając słowa” to zbiór wierszy o miłości inspirowany podróżami autora. W tomiku tym uczucia wyrwane zostały „prosto z duszy”, napisane stylem współczesnym, bez niepotrzebnych figur retorycznych, ale tu „emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa” jak pisał Robert Frost. Wszystko to zostało okraszone gdzieniegdzie mocnymi puentami, które mogą zaskoczyć uważnego słuchacza. Podczas wieczoru poetyckiego Arkadiusz Gołębiowski nie tylko przeczyta kilka wybranych wierszy, lecz także opowie wiele anegdot o okolicznościach ich powstania. Nie zabraknie również ciekawostek z życia aktora poety.

 

Arkadiusz Gołębiowski – aktor związany z FAP w Paryżu, gdzie studiował aktorstwo. Na swoim koncie ma wiele ról, m.in. w serialach: „Leśniczówka”, „M jak miłość”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Rodzinka.pl” czy „Ojciec Mateusz”. Na wielkim ekranie można było go zobaczyć w takich produkcjach, jak „Piąte nie odchodź”, „Siostry”, „Na układy nie ma rady” oraz w ostatnim filmie Jerzego Gruzy „Dariusz”. Jest pasjonatem poezji, stąd wystawiany z jego udziałem w całej Polsce spektakl „Obrazki z Baudelaire’a”.

13 lutego 2022 r., godz. 17.00

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15 (sala widowiskowa)

Wstęp wolny, reżim sanitarny, obowiązuje limit miejsc

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status