Jazz Zdrój Festiwal

Zapraszamy do Konstancina-Jeziorny na VIII Jazz Zdrój Festiwal. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Dwudniowe, muzyczne święto, podczas którego park wypełnią dźwięki jazzu w najlepszym wydaniu.

 

Niedziela 18 lipca

17.00-18.30  RB DIXI FIVE

Zespół, mający w swoim dorobku prestiżową „Złotą Tarkę”, powstał w 2014 roku z inicjatywy Romana Bartnickiego. Na konstancińskiej scenie grupa zaprezentuje jazz z Nowego Orleanu w typowym dla tego miasta i jego parad ulicznych składzie instrumentalnym. RB DIXIE FIVE to pięciu znakomitych, doświadczonych muzyków polskiej sceny jazzowej, prawdziwych profesjonalistów, absolwentów klasycznych akademii muzycznych, którzy z pewnością zachwycą swoim kunsztem konstancińską publiczność.

18.30-20.00  THE WARSAW DIXIELANDERS

Tegoroczny Festiwal zwieńczy występ The Warsaw Dixielanders, grupy doskonale znanej konstancińskiej publiczności. Powstała w 2007 roku z inicjatywy puzonisty Mariusza Wnuka. Repertuar zespołu to znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego. Zespół nagrał i wydał m.in. płyty: „Dobre standardy”, „Pociąg do jazzu”, „Narodziny bluesa w Warszawie”. W listopadzie 2017 – opuścił nas na zawsze, idąc do „lepszego” świata, basista – Ireneusz Kozłowski. Natomiast w marcu 2021 odszedł również do „lepszego” świata założyciel zespołu – Mariusz Wnuk, puzonista, wspaniały muzyk i dobry kolega.

 

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15 (ALTANA)

Wstęp wolny, reżim sanitarny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status