Jazz Zdrój Festiwal

Zapraszamy do Konstancina-Jeziorny na VIII Jazz Zdrój Festiwal. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga., Dwudniowe, muzyczne święto, podczas którego park wypełnią dźwięki jazzu w najlepszym wydaniu.

Festiwal, który od 2013 roku odbywa się latem w konstancińskim Parku Zdrojowym, jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu. W całym kraju odbywają się festiwale jazzowe, ale nasz Jazz Zdrój Festiwal jest jedyny w swoim rodzaju. Głównie za sprawą niepowtarzalnej atmosfery oraz scenerii. Potwierdzi to nie tylko festiwalowa publiczność, lecz także muzycy, którzy występują na scenie. Tylko u nas parkowymi uliczkami przechodzi jazzowa parada. Jazz rozbrzmiewa w urokliwej, parkowej altanie przy zabytkowej willi Hugonówka nad brzegiem rzeki Jeziorki, a publiczność bawi się do późnego wieczora. Występują u nas najlepsze zespoły z Polski i z zagranicy. Podczas każdej edycji króluje klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska. W tym roku festiwal będzie kameralny. Mimo to odwiedzą nas najlepsze grupy jazzu tradycyjnego z całego kraju, a muzyka rozbrzmiewająca w parku, zapewni emocje na najwyższym poziomie i świetną zabawę. Na tegoroczną edycję Konstanciński Dom Kultury przygotował cztery plenerowe koncerty.

Festiwal zainauguruje koncert Old Metropolitan Band. Wielokrotnie nagradzany zespół występował na wszystkich liczących się tradycyjnych festiwalach europejskich, wielokrotnie uczestniczył w Jazz Jamboree. W repertuarze zespołu znajdują się standardy jazzu tradycyjnego oraz własne utwory. Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy także zespół Hot D`Jazz Trio, który powstał z inicjatywy Jacka Serczyka oraz Tomasza Kobieli w 2009 roku. Na repertuar zespołu składają się głównie kompozycje Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale w programie ich koncertów można także usłyszeć standardy ze złotej ery swingu.

Niedzielne koncerty otworzy występ grupy RB Dixie Five, która zagra nam jazz z Nowego Orleanu. Zespół mający w swoim dorobku prestiżową „Złotą Tarkę”, powstał w 2014 roku z inicjatywy Romana Bartnickiego. Tegoroczny Festiwal zwieńczy występ The Warsaw Dixielanders, grupy doskonale znanej konstancińskiej publiczności. Zagrają znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego.

Doskonała muzyka, niepowtarzalna atmosfera oraz świetna zabawa gwarantowane! Zapraszamy na Jazz Zdrój Festiwal!

 

Sobota 17 lipca

17.00-18.30  OLD METROPOLITAN BAND

Zespół ma w swoim dorobku kilkanaście płyt, prestiżowe nagrody, kompozycje do filmów fabularnych oraz występy na wielu europejskich festiwalach jazzowych. W repertuarze grupy są nie tylko standardy jazzu tradycyjnego, lecz także własne utwory. Zespół nieustannie poszukuje inspiracji i wzbogaca swoje występy o nowe techniki gry (np. duet smyczkowy Adama Góralczyka z Ryszardem Kwaśniewskim).

18.30-20.00  HOT D’JAZZ TRIO

Zespół powstał z inicjatywy Jacka Serczyka oraz Tomasza Kobieli w 2009 roku. Na repertuar grupy składają się głównie kompozycje Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, a także utwory w stylu gypsy swing, ale w programie ich koncertów można także usłyszeć standardy ze złotej ery swingu. Ich muzykę można było usłyszeć niemal w całej Europie – koncertowali podczas prestiżowych festiwali jazzowych m.in. w Danii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, w Szwecji czy w Austrii. Mogą pochwalić się współpracą z tak wybitnymi muzykami, jak Roby Lakatos, Nigel Kennedy, Francesco Buzzurro.

Niedziela 18 lipca

17.00-18.30  RB DIXI FIVE

Zespół, mający w swoim dorobku prestiżową „Złotą Tarkę”, powstał w 2014 roku z inicjatywy Romana Bartnickiego. Na konstancińskiej scenie grupa zaprezentuje jazz z Nowego Orleanu w typowym dla tego miasta i jego parad ulicznych składzie instrumentalnym. RB DIXIE FIVE to pięciu znakomitych, doświadczonych muzyków polskiej sceny jazzowej, prawdziwych profesjonalistów, absolwentów klasycznych akademii muzycznych, którzy z pewnością zachwycą swoim kunsztem konstancińską publiczność.

18.30-20.00  THE WARSAW DIXIELANDERS

Tegoroczny Festiwal zwieńczy występ The Warsaw Dixielanders, grupy doskonale znanej konstancińskiej publiczności. Powstała w 2007 roku z inicjatywy puzonisty Mariusza Wnuka. Repertuar zespołu to znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego. Zespół nagrał i wydał m.in. płyty: „Dobre standardy”, „Pociąg do jazzu”, „Narodziny bluesa w Warszawie”. W listopadzie 2017 – opuścił nas na zawsze, idąc do „lepszego” świata, basista – Ireneusz Kozłowski. Natomiast w marcu 2021 odszedł również do „lepszego” świata założyciel zespołu – Mariusz Wnuk, puzonista, wspaniały muzyk i dobry kolega.

 

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15 (ALTANA)

Wstęp wolny, reżim sanitarny

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status