Jeszcze Polska nie zginęła – Kobiecym Głosem o Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy na widowisko muzyczne Jeszcze Polska nie zginęła – Kobiecym Głosem o Niepodległości.

Podczas wyjątkowego koncertu zabrzmią patriotyczne utwory, które złożą się na opowieść o teatrze wojny, widzianym z perspektywy kobiet – matek, żon, córek, babć. Na scenie wystąpią trzy kobiety, z trzech pokoleń. Każda z postaci zaśpiewa o swoich wojennych przeżyciach.

Między pieśniami wplecione będą także przejmujące wiersze C. K. Norwida. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania wraz z publicznością. W repertuarze koncertu znajduje się wiele niepodległościowych utworów, m.in. O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Rozkwitały pąki białych róż.

Trzy przepiękne głosy, wzruszające historie, wyjątkowe aranżacje, ponadczasowe pieśni i bogate instrumentarium gwarantują artystyczne emocje na najwyższym poziomie i sprawią, że koncert na długo zapadnie w pamięci.

WYSTĄPIĄ:

Julita Kożuszek – scenariusz, reżyseria, śpiew, ukulele, instrumenty perkusyjne

Absolwentka Liceum Muzycznego w Poznaniu. Aktorka Scen Muzycznych, ukończyła Studio Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutowała jeszcze jako adeptka rolą Marii w musicalu West Side Story. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina na wydziale Pedagogiki Baletu. Choreografka, reżyserka, wokalistka i aktorka związana z teatrami: Roma, Rampa, TEATR na Woli, Teatr Komedia w Warszawie. Od lat realizuje autorskie programy. będąc jednocześnie managerem. Współpraca z Telewizją Polską i TVN. Dzieciom znana jako głos Świnki Peppy z popularnej kreskówki.

Dorota Wasilewska – aranżacje, fortepian, śpiew

Muzyk, kompozytorka, aranżerka muzyczna, piosenkarka, kierowniczka muzyczna nagrań studyjnych i spektakli muzycznych. Ukończyła PSM im F. Chopina na słynnej Bednarskiej w Warszawie, na wydziale interpretacja piosenki (w jednym czasie z Edytą Geppert). Jest dwukrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wtedy jeszcze jako Dorota Pruszkowska, skomponowała muzykę do filmów dokumentalnych, m.in. Jana Sosińskiego. Nagrała dwie autorskie płyty Wniebogłosy oraz Gdy nie da się kupić miłości.

Aleksandra Nykowska – śpiew, akordeon, gitara

Aktorka scen muzycznych, wokalistka, certyfikowana trenerka wokalna Modern Vocal Training (level 1, w trakcie kursu level 2) oraz instruktorka teatralna. Absolwentka Szkół Artystycznych „TOP-ART” w Szczecinie.

 

 

 

 

 

Czwartek, 11 listopada, godz. 17.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, sala widowiskowa

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00

Reżim sanitarny

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status