Kino Festiwalowe

Kino Festiwalowe zaprasza na pokaz specjalny laureatów VII Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół, który w październiku odbył się w Konstancińskim Domu Kultury. Spośród 98 tytułów nadesłanych z całej Polski jury nominowało 12 najlepszych. 7 z nich otrzymało wyróżnienia i nagrody. Niepowtarzalna okazja, by obejrzeć te wyjątkowe festiwalowe, krótkometrażowe filmy, nakręcone przez młodych, utalentowanych reżyserów.

WYRÓŻNIENIA

„Zadłużeni”, reż. Andrzej Danis (23’33’’)

Jako gest solidarności z matką, syn postanawia zainscenizować scenę filmową, w której wygrywa ona rozprawę sądową o alimenty. W trakcie pracy poznaje ludzi, którzy również zostali pokrzywdzeni przez niepłacących rodziców. Hybrydowy dokument o bolesnych historiach rodzinnych.

„Marzyciel”, reż. Piotr Kaźmierczak (2’33’’)

Prosta, animowana, historia rybaka – opowieść o nadmiernej ambicji i niewykorzystanych szansach. Całość została wykonana na kilkuset kartkach, które zostały sfotografowane i odpowiednio połączone w postprodukcji.

„Autyzm oczami nastolatka”, reż. Tomasz i Gracjan Urbanowie (29’6’’)

Film przedstawia problemy osób w spektrum autyzmu, borykające się z problemami społecznymi i emocjonalnymi. Występuje w nim 16-letni Gracjan Urban, który o tym wszystkim szczegółowo opowiada.

NAGRODY

„Dobry Chłopak”, reż. Mikołaj Piszczan (22’18’’) – III miejsce

Lawirujący między komedią a tragedią mockument opowiadający o samotnym, samozwańczym coachu o „cringe’owej” osobowości, który stara się zbliżyć do ludzi poprzez próbę zmiany ich żyć na lepsze – niekoniecznie za ich zgodą i niekoniecznie metodami powszechnie akceptowalnymi. Czy tak naprawdę zależy mu na pomocy innym, czy samemu sobie?

„Święty spokój”, reż. Jacek Goleniak (10’52’’) – III miejsce

Dwóch skłóconych braci wraz z bliskimi spotykają się w rocznicę śmierci ich ojca. Mężczyźni wracają wspomnieniami do trudnych chwil z przeszłości, szukając wspólnego języka. Czy uda im się pojednać?

„Taniec w narożniku”, reż. Janek Bujnowski (13’43’’) – II miejsce

Po upadku komunizmu w 1989 roku kolorowe telewizory przestają być w Polsce towarem luksusowym. Ekrany w domach Polaków zaczynają wyglądać podobnie do rzeczywistości za oknem. Czy jednak rzeczywistość jest naprawdę kolorowa?

„Końce i Początki”, reż. Klaudia Fortuniak (17’39’’) – I miejsce

Środa. „Nieutuptane” cytryny, rury Anny, skradzione tramwajowe szyny. I piękne jabłka, czempiony. Co się dziś kończy, a co zaczyna?

8 listopada, godz. 19.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status