Kino Festiwalowe

Kino Festiwalowe zaprasza na kolejny film z czerwonych dywanów!

„Alcarràs”  (2022 r.) w reżyserii Carli Simón  

Opowieść wypełniona nostalgiczną aurą końca lata i szerzej – małego końca świata, który znika w obliczu galopującej cywilizacji. W nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem Alcarràs śledzimy blaski i cienie codziennego życia wielopokoleniowej rodziny z tytułowej hiszpańskiej wioski, która staje w obliczu utraty swojego gospodarstwa.

„Alcarràs” pełne jest intensywnych smaków i zapachów, które przywodzą na myśl choćby Tamte dni, tamte noce Luki Guadagnina i ma w sobie znaną z Lata 1993 (pamiętnego debiutu Carli Simón) autobiograficzną szczerość, ciepło i dyskretne poczucie humoru. W obu filmach umieszczenie w centrum dziecięcych bohaterów pozwoliło także na nadanie waloru niezwykłości pozornie błahym i codziennym wydarzeniom. Kameralne „Alcarràs” wykracza jednak poza ramy intymnego portretu rodziny i kieruje nasz wzrok również na palące problemy współczesności. Spokój prowincjonalnego świata zostaje tu bezpowrotnie zaburzony przez agresywne wtargnięcie postępu technologicznego. W obliczu tych wydarzeń bohaterowie muszą dokonać wyboru, który zaważy na ich dalszym losie. Co zwycięży: pragmatyzm, czy idealizm?

ZDOBYTE NAGRODY NA FESTIWALACH

BERLINALE 2022 rok

Złoty Niedźwiedź – Najlepszy film Carla Simón

 

22 marca, godz. 19.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Bilet 20 zł do kupienia w kasie KDK oraz online KUP BILET

KUP KARNET NA MARZEC 3 filmy w cenie 2

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status