Kino Festiwalowe

Zapraszamy na nowy cykl filmowy „Kino Festiwalowe”, w którym będziemy wyświetlać różnorodne filmy nagradzane na festiwalach filmowych. Podczas pierwszego spotkania przypomnimy publiczności produkcje pokazywane podczas niedawnego Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół, który odbył się w Hugonówce na przełomie września i października tego roku.

Pokaz czterech filmów krótkometrażowych Studia Munka oraz spotkanie z twórcami, które poprowadzi Tomasz Raczek.

Wróbel, reż. Marcin Janos Krawczyk, 2022, 25’

Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i synem, popadając w alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie, stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny.

 

Przepustka, reż. Karolina Węglorz-Zima, 2023, 23’

Maks, wychodzi na 24-godzinną przepustkę z więzienia. Chce pojechać na casting do muzycznego programu telewizyjnego. Siłą zabiera ze sobą swojego młodszego brata, Kamila, który nie ułatwia mu dotarcia do celu. W trakcie podróży przyglądamy się nie tylko ich trudnej i bolesnej relacji, ale też temu, jak ona się zmienia. 

 

Wolna krowa, reż. Marek Głuszczak, 2023, 28’

Tuż przed egzaminem dojrzałości Sara ucieka z domu, by bronić stada dzikich krów przed ubojem. Pełna obaw o przyszłość córki Alicja rusza za swoim dzieckiem i trafia pod namiot w obozie ekologów. Podejmując desperackie próby dotarcia do córki, Alicja nawiązuje więź z jedną z krów. Odkrywa przy tym, że Sara walczy nie tylko o wolność zwierząt, ale także o coś więcej. 

 

Piękna łąka kwietna, reż. Emi Buchwald, 2022, 27’

Architekt krajobrazu Emil toczy nierówną walkę ze światem ludzi obojętnych na piękno natury. Przez swoją neurotyczną nieugiętość pogrążą się w spirali absurdalnych wydarzeń, a przy tym wszystkim próbuje jeszcze być dobrym ojcem.

12 stycznia 2024 r.

godz. 19.00 spotkanie z twórcami filmów Studia Munka – prowadzenie Tomasz Raczek

🎥reż. Marcin Janos Krawczyk z aktorem Dariuszem Toczkiem (film Wróbel)
🎥reż. Karolina Węglorz-Zima (film Przepustka)
🎥reż. Marek Głuszczak z aktorką Gabrielą Muskałą (film Wolna krowa)
🎥reż. Emi Buchwald (film Piękna łąka kwietna)

20:00 pokaz filmów

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Bilet 20 zł do kupienia w kasie KDK oraz online KUP BILET

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status