Kino Hugonówka – Cicha dziewczyna

Zapraszamy do Kina Hugonówka. We wrześniu wyświetlimy irlandzki film „Cicha dziewczyna”. Nominowana do Oscara „Cicha dziewczyna” to przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach debiut Colma Bairéada, który pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej.

Tytuł oryginału: An Cailín Ciúin

Kategoria wiekowa: 15+

Reżyseria: Colm Bairéad

Kraj i rok produkcji: Irlandia 2022

Czas trwania: 95 min.

Wersja językowa: napisy polskie

Polska premiera: 1 września 2023 r.

 

22 września, godz. 19.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Bilet 20 zł do kupienia w kasie KDK oraz online KUP BILET

 

Opis filmu

Młoda, zamknięta w sobie Cáit wprowadza się do swoich krewnych na wsi, gdzie po raz pierwszy doświadcza bliskości, która zmienia jej spojrzenie na świat.

„Cicha dziewczyna” to opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status