Klub Historyczny

Lata 20., lata 30. nad Jeziorką w świetle materiałów archiwalnych

Przekazy historyczne często pomijają codzienność, traktując ją jako nieistotny element życia. Wszakże po co utrwalać w pamięci coś, co wydaje się naturalne, niezmienne i powtarzalne – na tyle powtarzalne, że aż niezauważalne? To, co kiedyś uchodziło za oczywiste, dziś przybiera całkowicie odmienny charakter, stanowiąc zagadkę trudną do rozwiązania. Przyglądanie się poszczególnym przypadkom pozwala dostrzec różne aspekty dawnego życia codziennego. Co wiemy o karalności, pozwoleniach na budowę, spisach poborowych, defraudacjach, porządku i bezpieczeństwie, numeracji domów, meldunkach? A działo się w naszej gminie…

Na spotkania Klubu Historycznego zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnej historii. Spotkania będą się odbywały w każdy drugi wtorek miesiąca w KDK Gryf, przy ul. Sobieskiego 13. Działalność Klubu to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych.

Koordynatorem Klubu jest historyk Witold Rawski

 

Konstanciński Dom Kultury Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wtorek, 11 stycznia, godz. 18.00

Wstęp wolny, reżim sanitarny (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk, zakaz spożywania)

Limit miejsc – 30 %

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status