Klub Historyczny

Zapraszamy pasjonatów lokalnych dziejów na spotkanie Klubu Historycznego Obyś cudze dzieci uczył! O rozwoju szkolnictwa w naszej gminie.

Szkoła, nauczyciele, uczniowie. Co możemy powiedzieć o nich ciekawego… A mimo to, udało się wydobyć się z zapomnienia dawnej szkoły „czar”. Dlaczego w szkole żeńskiej Maszkowskich był jeden chłopiec, jak wizytatorzy rosyjscy wypełniali swoje obowiązki, kto to była „Żenepepa”, dlaczego harcerze nie mogli działać u Maszkowskich a u Pawlickiej tak, kim była klarysewska uczennica Emilia Maria, i wiele innych nieznanych informacji – tylko na spotkaniu Klubu Historycznego!

Na spotkania Klubu Historycznego zapraszamy wszystkich sympatyków lokalnej historii. Spotkania będą się odbywały w każdy drugi wtorek miesiąca w KDK Gryf, przy ul. Sobieskiego 13. Działalność Klubu to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych.

Koordynatorem Klubu jest historyk Witold Rawski

 

Konstanciński Dom Kultury Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wtorek, 8 lutego, godz. 18.00

Wstęp wolny, reżim sanitarny (maseczki, dystans, dezynfekcja rąk), liczba miejsc ograniczona

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status