Klub Historyczny

Koncerty, festyny, zabawy, majówki… Bawimy się w Konstancinie w I połowie XX wieku

Zapraszamy pasjonatów lokalnych dziejów na spotkanie Klubu Historycznego. Tym razem prowadzący, Witold Rawski opowie o tym , jak wypoczywano w Konstancinie w I połowie XX wieku.

Wielka popularność odpoczynku i zabawy miała miejsce zwłaszcza w XIX wieku, kiedy to gromadne wyjazdy mieszczuchów „na zieloną trawkę” były połączone z degustacją przywiezionych w wiklinowych koszykach specjałów, rozmowami, flirtami i uprawianiem sportów tak niebezpiecznych, jak np. jazda na rowerze. Każde większe miasto miało swoje ulubione miejsce na takie wyprawy, spacery, odpoczywanie. Kolejne pokolenia „mieszczuchów” zmieniały formę „majówkowego” wypoczynku, zamieniając je w różnego rodzaju festyny, zabawy, potańcówki, które wykraczały daleko poza majowe weekendy. Nie ominęło to Warszawy… tereny nad Jeziorką przeżywały prawdziwe oblężenie, ale o tym opowiemy na czerwcom spotkaniu Konstancińskiego Klubu Historycznego.

Działalność Klubu to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania mają urozmaiconą formę: filmy, prezentacje, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych.

Koordynatorem Klubu jest historyk Witold Rawski.

 

14 czerwca, godz. 18.00

Konstanciński Dom Kultury Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status