Klub Historyczny

Przepraszam – jak dojechać do Skolimowa?
Opowieść o komunikacji miejskiej do letnisk nad Jeziorką

Zapraszamy pasjonatów lokalnych dziejów na spotkanie Klubu Historycznego. Tym razem prowadzący, Witold Rawski opowie o komunikacji miejskiej do letnisk nad Jeziorką. Temat dróg i komunikacji na naszym terenie przewija się właściwie przez cały XX i początki XXI wieku. Raz to z powodu ich stanu, drugi raz z powodu natężenia ruchu. I okazuje się, że temat zawsze jest aktualny… Linie autobusowe kontra kolejka wilanowska, wojna między „Skowarem” i „Arbonem”, dlaczego państwo narzuca „KS PKP”, zapomniana żegluga po Wiśle… to tylko kilka problemów, które zostaną poruszone na kwietniowym spotkaniu Klubu Historycznego.

Działalność Klubu to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania mają  urozmaiconą formę: filmy, prezentacje, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych.

Koordynatorem Klubu jest historyk Witold Rawski.

 

12 kwietnia, godz. 18.00

Konstanciński Dom Kultury Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status