Klub Miłośników Kultury Francuskiej
Magia francuskiego kina 
Gość: Adriana Prodeus

Z Adrianą Prodeus – na spotkaniu KMKF pt. „Magia francuskiego kina” 23 lutego 2023 r. o godz. 18.30 – będziemy rozmawiać o francuskim kinie lat 1960-1970, naznaczonych wielkimi indywidualnościami aktorskimi i twórczością wybitnych reżyserów Nowej Fali. Wielu z nich odeszło w ostatnim czasie, jak Jean-Paul Belmondo, Jean-Louis Trintignant czy Jean-Luc Godard.

Adriana Prodeus

Krytyczka filmowa, kuratorka wystaw, autorka rozdziału o najnowszej polskiej animacji w Polski Film Animowany pod red. M. Giżyckiego i B. Zmudzińskiego (2008) oraz książki Themersonowie. Szkice Biograficzne (2010), doktorantka w Szkole Nauk Społecznych PAN. Pisze o sztuce i filmie (m.in. w miesięczniku „Kino”), współpracuje z mediami (PR „Dwójka”, TVP „Kultura”), prowadzi autorskie zajęcia Nowego Klubu Filmowego w Nowym Teatrze w Warszawie i wykłady o filmie w ramach programu edukacyjnego Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

23 lutego, godz. 18.30

KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status