Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Spotkanie zatytułowane: Sekrety Opery Paryskiej

Gość: Aleksander Laskowski

 

Rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, współpracownik radiowej Dwójki, na której antenie prowadzi autorską audycję „Tematy operowe”. Od 2013 do 2019 roku na antenie rosyjskiego Radia Orfiej prezentował comiesięczne audycje poświęcone muzyce polskiej. Autor kilku książek o tematyce muzycznej oraz wielu przekładów. Choć z wykształcenia jest m.in. anglistą, pozostaje zagorzałym frankofilem.

 

Zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Spotkania Klubu będą odbywać się raz w miesiącu i koncentrować wokół wybranego tematu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać.

Moderatorki:

Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka

Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).

 

Czwartek, 20 kwietnia, godz. 18.30

KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status