Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Pierwsze powakacyjne spotkanie!

Zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Temat kolejnego spotkania to: „Nieznanymi ścieżkami Prowansji” , a gościem Moderatorek będzie Piotr Kieżun. Wstęp wolny.

Kolejny sezon spotkań w Klubie Miłośników Kultury Francuskiej rozpoczynamy opowieścią o krainie, która często utożsamia się z banalną symboliką wiecznych wakacji, „bezkresnych lawendowych pól”, mydła marsylskiego i cykad. Chcemy odejść od tego schematu i tym razem poprowadzić naszych słuchaczy przez Prowansję nieznaną czy mniej znaną tropem „Poematu o Rodanie” pióra Frederica Mistrala – laureata nagrody
Nobla z 1904 roku, który w swoim utworze złożył hołd krainie francuskiego Południa, jego złożonej historii, przyrodzie i odrębnemu językowi.

Gościem i przewodnikiem będzie dobrze znany naszym Klubowiczom red. Piotr Kieżun – szef działu recenzji książkowych w tygodniku „Kultura liberalna”, w którym pisze o kulturze i literaturze francuskiej i ich powiązaniach z polityką w XX wieku. Publikował między innymi w „Tygodniku Powszechnym” i w „Le Magazine litteraire”.

Moderatorki:

Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka

Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.)

26.10.2023, godz. 18:30

KDK Willa Gryf, ul. Sobieskiego 13

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status