Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Temat kolejnego spotkania to: „Hektor Berlioz – tytan sztuki XIX wieku” , a gościem Moderatorek będzie redaktor Marcin Majchrowski. Wstęp wolny.

Na świat przyszedł 220 lat temu 11 grudnia 1803 r w La Cȏte-Saint-André prowincjonalnym francuskim miasteczku położonym w departamencie Isère – Hektor Berlioz jeden z najważniejszych francuskich kompozytorów w historii i jeden z najciekawszych artystów epoki romantyzmu. Był nie tylko wybitnym muzykiem, także krytykiem i publicystą, ale przede wszystkim twórcą słynnej Symfonii fantastycznej. Jej powstanie i wykonanie wyznaczyło kierunek rozwoju muzyki symfonicznej na całym świecie.

Na spotkanie do KMKF, którego bohaterem będzie Hektor Berlioz zapraszamy 16 listopada o godz. 18.30 wraz z naszym gościem i ekspertem red. Marcinem Majchrowskim – muzykologiem, dziennikarzem muzycznym i publicystą związanym z Programem 2 Polskiego Radia i Radiem Chopin.

Moderatorki:

Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka

Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.)

16.11.2023, godz. 18:30

KDK Willa Gryf, ul. Sobieskiego 13

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status