Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Pora na winobranie

Gościem najbliższego spotkania będzie będzie Łukasz Modelski – dziennikarz, pisarz i historyk sztuki.

Studiował w Warszawie i na uniwersytetach we Francji, autor cyklicznej audycji „Droga przez mąkę” i między innymi książek łączących historię i historię kultury, tradycje regionalne i kuchnię…

Spotkanie z Łukaszem Modelskim zatytułowane „Pora na winobranie” wypełnią opowieści o francuskich tradycjach związanych z piciem wina, uprawach winorośli, wytwarzaniu wina, o tym jak zakorzeniły się w literaturze I sztuce oraz w malarstwie i życiu codziennym.

 

Zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Spotkania Klubu będą odbywały się raz w miesiącu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać.

Moderatorki:

Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka

Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).

 

Czwartek, 25 listopada, godz. 18.30

Konstanciński Dom Kultury GRYF, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny, reżim sanitarny

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status