Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Rywalizując z Coco

Opowieść o francuskich projektantkach mody okresu międzywojennego

W powszechnej opinii Coco Chanel stała się symbolem nowoczesnej i modnej kobiety czasów międzywojnia. Jednak nie była ona jedyną liczącą się projektantką mody tamtych dni. W Paryżu w latach 20. i 30. skrzyżowały się losy i talenty niezwykłych kobiet: Jeanne Lanvin, Madeleine Vionnet, Elsy Schiaparelli i Sonii Delaunay. Każda z nich reprezentowała inny styl, inne podejście do mody i kobiet. Nostalgiczny powrót do przeszłości wyrósł obok nowoczesnej inspiracji sztuką abstrakcyjną. Surrealistyczna zabawa konkurowała z mistrzostwem formy i kroju. Zapraszamy na opowieść o kobietach obdarzonych talentem i smakiem. O kobietach, które połączyły rzemiosło i sztukę. O kobietach, które ciężką pracą zbudowały swój sukces.

Gościem spotkania będzie Zuzanna Żubka-Chmielewska, historyk sztuki, kostiumolog i antropolog kulturowy. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Historii PAN, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą historii ubiorów.

Moderatorki klubu: Ewa Stocka-Kalinowska i Joanna Żurowska

 

24 lutego, godz. 18.30

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00.

Reżim sanitarny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status