Klub Miłośników Kultury Francuskiej

FREDERIC BILLET

Spotkanie z Ambasadorem Francji w Polsce

Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH SPOTKANIE ZOSTAŁO ODWOŁANE. PIONFORMUJEMY O KOLEJNYM TERMINIE. PRZEPRASZAMY ZA KŁOPOT I ZAPRASZAMY DO KLUBU W PAŹDZIERNIKU.

Gościem specjalnym najbliższego spotknai Klubu będzie Frederic Billet – Ambasador Francji w Polsce (od 18 października 2019 r.), Minister pełnomocny 2. Klasy, dyplomata, Kawaler Narodowego Orderu Zasługi i Orderu Legii Honorowej.

Absolwent Akademii Wojskowej Saint-Cyr, Sorbony (magisterium i doktorat w zakresie slawistyki) i Uniwersytetu w Montpellier (magisterium z historii wojskowości i obrony narodowej), zainteresowany Europą Wschodnią (w lutym 1992 r. został laureatem Konkursu „Wschód” we francuskim MSZ). Pracował m.in. w kancelarii Prezydenta Republiki Francuskiej jako koordynator działu Protokołu (2003-2009) i w administracji centralnej jako zastępca dyrektora i dyrektor Protokołu dyplomatycznego w MSZ (2013-2019). Jako dyplomata pełnił funkcje I sekretarza w Ambasadzie Francji w Moskwie (1996-2000), I sekretarza, a następnie II radcy w Stałym Przedstawicielstwie Francji przy OBWE w Wiedniu (2000-2003) oraz ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego w Tallinie (2009-2013).

 

Zapraszamy nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Spotkania Klubu będą odbywać się raz w miesiącu i koncentrować wokół wybranego tematu. W każdym spotkaniu przewidujemy udział atrakcyjnych gości – pisarza, tłumacza, reportażysty, fotografa, podróżnika, muzykologa, historyka i wielu innych, z którymi klubowicze będę mieli okazję swobodnie porozmawiać.

Moderatorki:

Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarz radiowy Polskie Radio Dwójka

Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowca UW (literatura francuska XIX i XX w.).

 

15 września, godz. 18.30

Konstanciński Dom Kultury Gryf, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status