Klub Podróżnika

Z pasji do biegania i świata

Spotkanie z Hubertem Odwrotem

W ramach Klubu Podróżnika odbędzie się spotkanie z Hubertem Odwrotem, dla którego miniony rok był szczególny. Przebiegł kolejne maratony na kilku kontynentach, a także napisał i wydał książkę pt. „Obieganie świata”.

Bieganie i podróże od kilkunastu lat są jego stylem życia. Dla naszego gościa bieganie pojawiło się jako sposób na odreagowanie stresów zawodowych. Bardzo szybko zauważył, że to najlepsze oczyszczenie głowy. 13 lat temu wpadł na pomysł przebiegnięcia maratonu w Poznaniu. Tak zaczęła się jego przygoda. Potem były kolejne maratony: w Paryżu, Frankfurcie, na Bornholmie, w Bośni i Hercegowinie… Wtedy Hubert miał już pomysł na przebiegnięcie – o ile zdrowie pozwoli – 100 maratonów. Potem idea ta została jeszcze doprecyzowana: maraton w każdym kraju europejskim (dotąd w 27) i na wszystkich kontynentach! Stąd wyprawy do Marrakeszu w Maroko, Vancouvcer w Kanadzie, Rio de Janeiro w Brazylii, Sydney w Australii, Dubaju w Emiratach Arabskich, Da Nang w Wietnamie. Śmieje się, że została mu jeszcze Antarktyda. Odbywają się tam dwa maratony rocznie.

Książka, którą napisał „Obieganie świata”, nie jest fachową literaturą dla biegaczy. Autor sam mówi o niej, że to zapis dziejów pewnej przygody, lektura dla tych, którzy pragną zwiedzić świat i potrzebują swego rodzaju świadectwa i zarazem podbudowy historyczno-geograficznej. O swojej wielkiej przygodzie opowie podczas spotkania w Hugonówce.

3 marca, godz. 19.00,

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00

Reżim sanitarny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status