Klub Podróżnika – Pokaz dla dzieci 

W poszukiwaniu Pippi czyli Szwecja literackim szlakiem

Wędrówka po Szwecji śladami bohaterów słynnych powieści dla dzieci. Wyprawę zaczynamy w Karlskronie, gdzie poznamy historię „Cudownej Podróży” Selmy Lagerlof i jedną z przygód małego Nilsa, po czym udamy się na spotkanie z Astrid Lindgren. Odwiedzimy Vimmerby gdzie dorastała a w parku rozrywki jej imienia odtworzono świat w miniaturze z jej powieści: spotkamy tu Pippi, Emila i Karlsona. Odnajdziemy Sevedstorp, które było pierwowzorem literackiego Bullerbyn, zaś w zagrodzie Katthult i Marianenlund dowiemy się jak kręcono przygody Emila ze Smalandii. Do tego spotkamy łosie, las trolli, farmę zabawy oraz przespacerujemy się po dnie morza!

Pokaz dla dzieci z przedszkoli. Czas 35 minut. Po pokazie rozmowa i odpowiedzi na pytania.

Spotkanie online na żywo

Środa, 26 maja, godz. 19.00

Facebook Konstancińskiego Domu Kultury

 

 

Anna i Krzysztof Kobusowie

Piszą, fotografują, prowadzą warsztaty dla dzieci i multimedialne prezentacje od przedszkola do seniora. Anka pilotuje grupy, Krzysztof bywa zalatany dronem. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m. in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” oraz książki „Namibia. Przez pustynię i busz”. Zdjęcia i relacje z wypraw zamieszczają na portalu MałyPodróżnik.pl Prowadzą portale: TravelPhoto.pl i AfrykAnka.pl. Ich najnowszą książką jest Namibia „Przez pustynię i busz” więcej: TravelNamibia.pl

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status