Klub Podróżnika – USA i Kanada

Pięciotygodniowa podróż wzdłuż wzburzonego Pacyfiku od kanadyjskiej Vancouver Island po amerykański Oregon. Wędrowaliśmy po ośnieżonych graniach Gór Kaskadowych w rejonie Mt. Baker i czterotysięcznego Mt. Rainier. Biwakowaliśmy w zielony dolinach górskich parków narodowych Kanady. Wspinaliśmy się na wulkany w Crater Lake i pod górą św. Heleny. Zaskoczyły nas swym urokiem bezkresne przestrzenie Montany, Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. Zauroczyły nieziemskim kolorem gejzery w Yellowstone. Widzieliśmy wiele dzikich zwierząt – karibu, górskie kozły, świstaki. Lecz największe wrażenie zrobiło na nas spotkania „oko w oko” z baribalami.

Ania, Iga, Jaś i Marcin Szymczakowie zapraszają na amerykańską przygodę!

CZWARTEK, 29 KWIETNIA, GODZ. 19.00

FACEBOOK KONSTANCIŃSKIEGO DOMU KULTURY

O nas

Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Gdy urodziła im się córka Iga, zaczęli podróżować we trójkę. Razem zwiedzili świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, po Maroko. Od pięciu lat podróżują już we czwórkę – z synkiem Jasiem – i zdążyli wspólnie odwiedzić sporą część Europy, Iran, Emiraty Arabskie, Namibię, Kanadę i Stany Zjednoczone. Ich ostatnią podróżą był przejazd od Zimbabwe przez Botswanę po RPA i Lesotho. Na wyjazdach dużo fotografują, co znalazło swój wyraz w trzech wydanych albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie. W wolnych chwilach piszą przewodniki np. po polskich górach.
www.fotografiapodroznicza.pl

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status