Koduj z Gigantami

Giganci Programowania oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają uczniów szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty z programowania!

Termin: sobota, 23 października, 10:00 – 17:35
Miejsce: Konstanciński Dom Kultury – willa Gryf, ul. Sobieskiego 13, Konstancin-Jeziorna

ZAPISY ONLINE

UWAGA LICZBA MIEJSC OGRANICZONA 

 

Scratch 7-9 lat, godz. 10.00 – 11.35

ZAPISZ SIĘ

Zajęcia wprowadzają uczestników w podstawy programowania. Warsztaty wykorzystują środowisko programowania Scratch ze względu na mocno
zarysowaną intuicyjność działania i duże możliwości. Jest to internetowe środowisko pozwalające na tworzenie skryptów przy pomocy różnokolorowych bloków. Każdy blok reprezentuje inną funkcję w programowaniu. Każdy projekt może być na bieżąco testowany, a stworzoną grę uczniowie mogą zabrać ze sobą do domu lub udostępnić swoim znajomym.

 

Konieczna jest umiejętność obsługi myszki, pisania, czytania i liczenia w zakresie 20.

Krąży legenda, że Kosmici od dawna zachwyceni są dziełem ludzkości, jakim są gry komputerowe. Możliwość zamknięcia wirtualnego świata w elektronicznej maszynie jest podobno hitem w całym Kosmosie! Mieszkańcy obcej galaktyki przybyli na Ziemię, aby wybrać najwspanialszą grę Wszechświata. Pomóż im zdecydować, która z nich jest najlepsza, ale uważaj – bohaterowie z innych gier będą próbowali Ci przeszkodzić. Steruj Kosmitą i zdobywaj punkty za złapanie ulubionej gry. Jeżeli jednak nie uda Ci się zdobyć wystarczającej ilości punktów, Kosmici sami zdecydują o wyborze najlepszej gry.

 

Minecraft 7-9 lat, godz. 14.00 – 15.35

ZAPISZ SIĘ

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak modyfikować grę Minecraft przy pomocy platformy MakeCode. Poznamy nie tylko podstawowe konstrukcje skryptów, ale również elementy takich kategorii jak Bloki i Moby.

 

Można byłoby powiedzieć, że Minecraft w tym starciu powinien wyjść zwycięsko, ale inne gry też mogą mieć asa w rękawie. Pokonaj przeciwników i dostań się do bazy, aby ją… zburzyć!!! Emocje gwarantowane albo zwrot TNT.

 

Scratch 10-12 lat, godz. 12.00 – 13.35

ZAPISZ SIĘ

Warsztaty dla młodych programistów, pozwalające na poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. Jest to intuicyjna platforma do
stawiania pierwszych korków w świecie programowania. Tworzenie skryptów ma charakter wizualny – bloki w różnych kolorach, reprezentujących różne funkcje, układamy w konkretne konfiguracje tworząc program. Podczas zajęć, krok po kroku, wykonany zostanie program, którego efekty w każdej chwili będzie można przetestować. Efekty swoich prac uczestnicy mogą zabrać do domu oraz udostępniać swoim koleżankom i kolegom.

 

Najwyższy czas zdecydować, która gra jest najlepszą grą wszechczasów. Niestety, jest pewien problem. Nieważne co zdecydujesz ktoś inny może
zdecydować inaczej. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest… POJEDYNEK. Zagraj z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi i pokaż, że to właśnie Twoja gra zasługuje na ten tytuł.

 

C# 13-15 lat, godz. 16.00 – 17.35

ZAPISZ SIĘ

 

Na zajęciach uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat programowania i poznają zasady tworzenia podstawowych skryptów w oparciu o Visual Studio. Programowanie odbywa się w języku C#, a uczniowie mogą poczuć się jak najprawdziwsi, zawodowi programiści. Dzięki poruszaniu zaawansowanych zagadnień, uczniowie są w stanie tworzyć skomplikowane skrypty. Projekt tworzony podczas zajęć wprowadzi uczestników w podstawy języka C#, używanego na całym świecie przez wielu programistów i przekaże wiedzę umożliwiającą dalszą naukę programowania.

 

Poczuj się jak prawdziwy programista i twórca gier, następnie stań do rozgrywki razem z bohaterami słynnych gier komputerowych, jak Fortnite, Brawl Stars czy League of Legends! Kto wygra pojedynek w rzucie kostką? Zaprogramuj własną grę w języku C# i zmierz się z bohaterami ulubionych gier.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status