Koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego

W polskiej historii niezwykle ważną rolę odegrały pieśni, które towarzyszyły nam podczas wielu ważnych wydarzeń. Również w naszej niepodległościowej tradycji pełniły one funkcję kulturotwórczą oraz były wyrazem tożsamości narodowej. Pieśni, często będąc przecież krótkimi formami muzycznymi, niezwykle trafnie odzwierciedlały stan ducha naszych przodków. Podczas wojen zagrzewały do walki, podtrzymywały na duchu, były nawet modlitwą, a w czasach zaborów przyczyniły się do przetrwania naszej kultury, kiedy Polski nie było już na mapach.

W repertuarze przygotowanym na Święto Wojska Polskiego usłyszymy polskie pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego. Wśród nich znajdziemy zarówno te doniosłe i dumne w swoim charakterze jak „Legiony”, „Piechotę” czy „Warszawiankę”, jak również te radosne, energiczne i nieco „lżejsze” jak „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa” czy „Ej, dziewczyno”.

Konstanciński Chór Kameralny, który od kilku lat czynnie włącza się w życie kulturalne gminy, a w tym roku otrzymał główną nagrodę – „Kulturomaniak 2021″,  podczas XV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Koncert poprowadzi założyciel i dyrygent zespołu, Piotr Stawarski, pedagog, organista, kompozytor oraz artysta Chóru Filharmonii Narodowej, a przy fortepianie zasiądzie Dorota Stawarska, pianistka i klawesynistka, która będzie także opowiadała o historii powstania tych właśnie pieśni i piosenek, których przecież nie powinniśmy zapomnieć.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2021

 

Niedziela, 15 sierpnia, godz. 17.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (ALTANA)

Wstęp wolny, reżim sanitarny

Uwaga! W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej Hugonówki.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status