Konstancinianki wszech czasów

Prezentujemy życiorysy kobiet, które mieszkały w Konstancinie-Jeziornie i tworzyły historię naszego miasta. Odważnie wychodziły poza tradycyjne role jak Zofia Müllerówna – pierwsza kobieta sołtys w II RP albo Jadwiga Jędrzejowska – pierwsza polska finalistka Wimbledonu. Przed 1918 r. angażowały się w życie społeczno-polityczne, podejmowały się “męskich zadań” jak budowa pensjonatu. Na przestrzeni lat w Konstancinie żyły i pracowały kobiety, które wykazały się determinacją w osiąganiu celów. Były szanowane, wpływały na otaczający je świat.

Wystawa jest częścią projektu „Konstancinianki Wszech Czasów” realizowanego przez Konstanciński Dom Kultury Hugonówka. W ramach projektu oprócz wystawy i bloga przedstawiających sylwetki znanych mieszkanek Konstancina organizowane będą również spotkania warsztatowe w szkołach oraz spektakl teatralny, którego autorami będzie konstancińska młodzież. Projekt realizowany w ramach grantu przyznanego przez Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm jutra”.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KONSTANCINIANKACH WSZECH CZASÓW

Wystawa plenerowa

Ogrodzenie willi GRYF, ul. Sobieskiego 13

Wstęp wolny

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status