Matka Polka Terrorystka

Monodram w wykonaniu Anety Todorczuk

Młoda kobieta zabiera nas w podróż do samego jądra wielkomiejskiego piekła. Razem z nią odkrywamy nowy wymiar rzeczywistości, pełnej pułapek i przeszkód. Po drodze przeżywamy poród w piwnicy podczas Powstania Warszawskiego, śledzimy z niepokojem losy kaczek i gołębi nafaszerowanych ładunkami wybuchowymi, obserwujemy dziecko podróżujące po mieście w wózku do zadań specjalnych i – paradoksalnie – śmiejemy się do łez. Sztuka opowiada w pełen ironii i humoru sposób o wykluczeniu: o tym co się dzieje z człowiekiem, który wypadł poza nawias. Jednocześnie zostajemy zmuszeni do konfrontacji ze swoją niechęcią, brakiem empatii, z własną słabością i tym, co każe nam sądzić, że honor jest ważniejszy od zupy pomidorowej. Kobieta ujawnia przed nami kolejne szczegóły kryminalnej zagadki, której bohaterką stała się zupełnie niechcący. Jej opowieść nie jest jednak tylko historią młodej matki – to głos wszystkich, którzy czują się niewidzialni, niepotrzebni, niewysłuchani. I tylko krok dzieli ich od bardziej radykalnych rozwiązań. Bo czy tak wiele trzeba, aby wysadzić w powietrze miasto? Może to nie jest wcale takie trudne… jeśli dysponuje się dobrze wyposażoną kuchnią i odrobiną wiedzy pirotechnicznej… Scenariusz: Katarzyna Wasilewska, reżyseria: Marcin Hycnar.

 

12 marca, godz. 18.00

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

Bilet normalny 30 zł w kasie KDK lub online KUP BILET

Wyjątkowa niespodzianka tylko dla Pań z okazji ich święta:

Babski bilet 35 zł w kasie lub online (spektakl + film “Zupa nic” 11.03.23 r., godz. 19.00)

Liczba babskich biletów ograniczona

KUP BILET

Z okazji Dnia Kobiet Konstanciński Dom Kultury przygotował dla Pań “Babski weekend” pełen wyjątkowych atrakcji. W programie m.in. warsztaty, spotkania Targi designu i rękodzieła „Kwestia Gustu” oraz film “Zupa nic” Kingi Dębskiej i spektakl „Matka Polka Terrorystka” – monodram w wykonaniu Anety Todorczuk. Szczegółowy program „Babskiego weekendu” wkrótce.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status