Mężczyzna do wzięcia

Komedia Jeremiego Przybory o tym, że warto wziąć życie w swoje ręce. Spektakl przenosi widzów w lata 60. XX wieku, a dokładnie w 8 marca czyli Dzień Kobiet. Głównym bohaterem sztuki „Mężczyzna do wzięcia” jest czterokrotny rozwodnik Xawery Rozłupski, który przygotowuje się do randki. Wtedy w drzwiach mieszkania staje jego atrakcyjna przełożona. Ta nieoczekiwana wizyta komplikuje plany bohatera na spędzenie miłego wieczoru. Widzom ta właśnie sytuacja dostarcza wielu powodów do śmiechu.

Komedia „Mężczyzna do wzięcia” Jeremiego Przybory to zabawna anegdota o relacjach damsko-męskich oraz dokument epoki. Źródłem perypetii bohaterów są m.in. codzienne trudności, warunki życia i obyczaje charakterystyczne dla czasów wczesnej Polskiej Republiki Ludowej. Dialogi często wykorzystują żart słowny, niekiedy bardzo abstrakcyjny, nie tracąc jednak z oczu charakterystyki postaci.

OBSADA:

XAWERY – Paweł Frąckiewicz

NACZELNIK – Marta Leszczyńska

MIMOCHODEK – Krzysztof Kuc

MECENAS – Urszula Bielecka-Osella

STARUSZKA – Monika Łada-Bieńkowska

Reżyseria – Monika Łada-Bieńkowska

Choreografia – Marcin Skrzecz

 

28.10.2023, godz. 18.00

Sala Widowiskowa KDK Hugonówka

ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna

Bilety w cenie 40zł do nabycia w kasie KDK oraz ONLINE

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status