Michel Marchitto w Hugonówce

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Michelem Marchitto, autorem bestsellerowej książki dla dzieci „Olbrzym i rycerz”, wydanej w Polsce nakładem wydawnictwa No Bell. Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 maja 2024 r. o godzinie 11.00 w Hugonówce w ramach gali finałowej XXIII Gminnego Konkursu Literacko-Ortograficznego im. Wandy Banaszewskiej pt. „Siła prawdziwej przyjaźni”. W konkursie biorą udział uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych gminy Konstancin-Jeziorna, którzy występują w trzyosobowych drużynach.

Michele Marchitto, urodzony w Rzymie, a obecnie mieszkający i tworzący w Turynie, jest autorem, którego bogate doświadczenie zarówno w dziedzinie kreatywnej, jak i edukacyjnej, przyciąga uwagę młodych czytelników na całym świecie. Jego pasja do pisania opowieści dla dzieci zaowocowała we Włoszech serią publikacji, które nie tylko bawią, ale również uczą i inspirują.

Najnowsza powieść „Olbrzym i rycerz”, wydana w Polsce przez wydawnictwo No Bell, to wzruszająca historia o niezwykłej przyjaźni między olbrzymem Mimem i rycerzem MraRem, którzy mimo różnic i przeciwności uczą się wzajemnego szacunku. Książka stanowi doskonałe narzędzie do rozmowy z dziećmi na temat wartości takich jak lojalność, odwaga i siła prawdziwej przyjaźni.

Wydarzenie będzie także okazją do zadania pytań autorowi, który będzie dla nas dostępny przedpremierowo, kolejnego dnia gości bowiem w roli panelisty na Warszawskich Targach Książki.

24 maja 2024 r., godz. 11.00

Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15

udział bezpłatny, zapisy mail: kamila.urbanska@hugonowka.pl

liczba miejsc ograniczona

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status