Moja Ghana

Spotkanie z Wojciechem Zarembą w ramach Klubu Podróżnika, połączone z prezentacją afrykańskiego rękodzieła, tkanin, zdjęć, obrazów oraz instrumentów.

Ghana. Kraj usytuowany nad Zatoką Gwinejską, którego mieszkańcy od zawsze wiedli życie związane z gospodarką morską i rybołówstwem. To kraina o burzliwych dziejach, które pozostawiły ślad w świadomości Ghańczyków – są zarówno dumni, pełni nostalgii za okresem dawnej świetności, a jednocześnie z nadzieją patrzący w przyszłość na kontynuację przemian zapoczątkowanych kilka dekad temu. To tradycja i nowoczesność. Egzotyka, która rozpala wyobraźnię. Sztuka, która nie jest znana szerszemu kręgowi, ale której elementy cieszą się dużą estymą wśród muzealników i prywatnych kolekcjonerów.

Piękno tego niezwykłego kraju w pełnych światła i koloru kadrach zamknął podróżnik i fotograf
– Wojciech Zaremba.

Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego przemierzymy afrykańskie wsie, pustynne bezdroża, zachwycimy się słonecznymi plażami oraz zagłębimy w meandry najważniejszych uroczystości wspólnotowych Ghany. Zapoznamy się z kulturą i sztuką tego kraju, a w poszukiwaniach ghańskiej istoty będą prowadzić nas fotografie Wojciecha Zaremby oraz wyraziste, kumulujące wręcz namacalną, pozytywną energię obrazy T.T Blanksona, który pomimo sławy osiągniętej na globalnej Północy – jest aktywny przede wszystkim w samej Afryce.
To spotkanie, które będzie nie tylko inspiracją podróżniczą, ale także możliwością doświadczenia afrykańskiej sztuki.

 

5 marca, godz. 17.00
Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
Wstęp wolny

Spotkanie w ramach Klubu Podróżnika, połączone z prezentacją afrykańskiego rękodzieła, tkanin, zdjęć, obrazów oraz instrumentów (Sala Multimedialna).

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status