O papierni kilka słów – Klub Historyczny
Spotkania Klubu Historycznego cieszą się niezmienną popularnością wśród wszystkich sympatyków lokalnej historii. Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski – historyk wojskowości i starożytności, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni pracownik wydawnictw książkowych, pracownik naukowy Wojskowego Biura Badań Historycznych.
Działalność Klubu to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych.
Już we wtorek, 23.11 o godz. 18.00 zaprosimy Was do Mirkowa. Prawie pięciowiekowe dzieje papierni nad Jeziorką doczekały się już niejednej spisanej historii. My zapuścimy się w mniej znane zaułki dziejów miejsc i ludzi związanych z jeziorańską fabryką.
Dlaczego Mirków przeniósł się do Mirkowa; co robili cudzoziemcy w fabryce papieru, a szczególnie Czesi; co miały wspólnego z tym miejscem Automobil Klub Polski i „Siła i Światło”? I wiele innych ciekawostek, których nigdzie indziej nie znajdziecie.
Konstanciński Dom Kultury Gryf,
ul. Sobieskiego 13
Wtorek, 23 listopada, godz. 18.00
Wstęp wolny, reżim sanitarny
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status