Odebrano mi młodość – Wspomnienia Powstańców Warszawskich

Film powstał z inicjatywy Joanny Jasitczak – wolontariuszki Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, z wykształcenia historyka i filmowca, która postanowiła uwiecznić wspomnienia Powstańców, usłyszanych podczas rozmów. Produkcja, w której gościnnie wystąpił m.in Filip Chajzer, Paulina Soboń, finalistki programu Top Model, to hołd dla Powstańców Warszawskich. Wszyscy, którzy brali udział w jej powstawaniu, w tym także ekipa realizacyjna oraz właściciele lokacji dołączyli się do projektu, pracując i udostępniając miejsce pod plan filmowy nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia.

Przy okazji premiery filmu uruchomiona została zbiórka na rzecz Powstańców Warszawskich oraz na kolejne produkcje, mające na celu upamiętnienie tego, co wydarzyło się latem 1944 roku w Warszawie https://zrzutka.pl/9h5phy

Film opowiada historię siedmiu Powstańców Warszawskich. Poznajemy Powstanie z punktu widzenia młodego człowieka, który mierzy się z realiami wojennymi ale także cofamy się do czasów przedwojennej Warszawy.  Narratorzy, którymi są prawdziwi Powstańcy, zabierają nas więc w podróż w czasie. Dzięki tej podróży dowiadujemy się co było najpiękniejsze w przedwojennej Warszawie, co najbardziej utkwiło bohaterom filmu w pamięci, jak wyglądał moment wybuchu wojny i wreszcie jak pamiętają oni Powstanie. Wśród opowieści jest historia p. Marii – sanitariuszki, która poznała w szpitalu polowym swojego późniejszego męża, czy też niesamowita historia pieska, który uratował życie p. Janusza – strzelca. Do opowiadanych wspomnień powstały retrospekcje z udziałem aktorów.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z aktorami.

Sobota, 25 września, godz. 17.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (sala widowiskowa)

wstęp wolny, reżim sanitarny

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji w dniu wydarzenia od godz. 12.00

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status