Opera & Musical na wynos!
Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze,
a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać.
Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, zapraszamy na niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, wzbogacony najpiękniejszymi ariami, duetami i songami z oper i musicali.
OPERA&MUSICAL na WYNOS!
26.08, godz. 17.00
Altana przy Hugonówce
Wstęp wolny
W przypadku niepogody koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej KDK.
Zaśpiewają znakomici śpiewacy: Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – tenor, a liczne anegdoty i ciekawostki związane z królową sztuk muzycznych oraz kulisami słynnego Broadwayu opowie Maciej Michałkowski.
W programie: pieśni nepolitańskie, takie jak m. in.: „Santa Lucia”, „Mamma”, „Torna e Sorriento”, „O Sole Mio”, „La spangola”, „Funiculi, funicula”, arie i duety z oper: „La traviata”, „Gianni Schicchi”, „Cyganeria”, „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto” a także fragmenty przesławnych musicali: „Skrzypek na Dachu”, „Romeo i Julia”, „My Fair Lady”, „West Side Story”, „Cats”, Dzwonnik z Notre Dame” i wielu innych!
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Powiatu Piaseczyńskiego.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status