Premiera książki „Sztetl Jeziorna”

Z okazji 80. rocznicy likwidacji getta w Jeziornie Konstanciński Dom Kultury wydał książkę „Sztetl Jeziorna. Dzieje żydowskiej społeczności Jeziorny, Skolimowa i Konstancina od XVII wieku do 1941 roku”. Wyjątkowa publikacja autorstwa konstancińskich historyków – Pawła Komosy, Witolda Rawskiego i Adama Zyszczyka będzie miała swoją premierę 13 czerwca w Hugonówce.

Podczas premierowego spotkania autorzy opowiedzą o swojej niezwykłej pracy nad książką. Zbieranie materiałów i drobiazgowe odtwarzanie historii wymagało czasem niemal detektywistycznego śledztwa. Nie zabraknie również wielu pasjonujących anegdot historycznych, które ostatecznie nie trafiły do książki. Premierze „Sztetl Jeziorna” będzie towarzyszył pokaz filmu dokumentalnego „Sam Freiman – wspomnienia o zaginionym świecie. Oczywiście będzie można nabyć książkę, którą autorzy będą podpisywali. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca o godz. 12 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15.

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, wstęp wolny, reżim sanitarny (dezynfekcja rąk, dystans, maseczki oraz zakaz spożywania)

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w przeddzień wydarzenia od godz. 12 oraz w dniu wydarzenia od godz. 11.40.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status